Kiša golova u Nišu, Želja bolji od Metaloplastike - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kiša golova u Nišu, Želja bolji od Metaloplastike

Kiša golova u Nišu, Želja bolji od Metaloplastike

PIŠE: Kristina Krstić

Ako se po jutru dan poznaje biće ovo zanimljiv plej-of. U veoma uzbudljivom i do kraja neizvesnom meču Železničar je savladao Metaloplastiku rezultatom 36:35 (18:18).  Prava goleada viđena je u Nišu i dok je napad bio dobar, na odbrani će i jedan i drugi tim itekako morati da porade.

Domaći su veoma loše ušli u utakmicu, a odbrana je u prvih deset minuta bila ispod nivoa. Škripalo je u napadu je gde je Želja u pet minuta propustio da realizuje dva sedmerca (oba odbranio Jandrić), gosti su to iskoristili i stekli prednost od tri gola. Domaći su počeli da se konsoliduju sredinom prvog dela kada je napad proradio, ali odbrana i dalje to nije ispratila.  Dobrom igrom izabranici Veselina Vujovića uspeli su da se približe protivniku, sa druge strane Šapčani su igrali manje-više isto. Pokušao je trener Metaloplastike da zamenom golmana zaustavi nalet niškog tima i stabilizuje odbranu, ali nije uspeo. Kada su se malo konsolidovali u odbrani domaći su uspeli da u više navrata izjednače, ali ne i da povedu. Sve do odlaska na odmor Želja je jurio zaostatak i uspeo da ga anulira serijom od 3:0. Te je posle prvog dela rezultat bio nerešen (18:18)

U nastavku totalno drugačija ekipa Železničara. Posle uvodnog promašaja gostiju, Nišlije koriste priliku i dolaze do vođstva prvi put na utakmici. Imali su izabranici Veselina Vujovića u više navrata tri gola prednosti, ali se Metalopastika pokazala kao tvrd orah i sve vreme držala rezultatski priključak. I pored toga što nisu uspeli da vrate prednost oni su stalno bili za petama niškom timu. Sve vreme golovi su se ređali kao na traci. Neizvesno je bilo do samog kraja kada je jedan gol doneo Železničaru ceo plen.

Nejefikasniji u pobedničkom timu sa po sedam golova bili su Sretenović, Vejin i Marković. Sa druge strane Đukić je sa devet pogodaka bio nerešiva enigma za niški tim.

U drugom kolu Železničar gostuje Dinamu, a Metaloplastika ide na megdan Partizanu.

Železničar – Metaloplastika 36:35 (18:18)

Niš, sala OŠ „Dušan Radović“;

Gledalaca 800;

Sudije: Milosavljević/Kovač;

Isključenja: Železničar 10 minuta, Metaloplastika 4 minuta;

Sedmerci: Železničar 7(4), Metaloplastika 5(4);

Železničar: Milovanović 1, Sretenović 7, Vejin 7, Milosavljević 2, Živković 1, Stošić 2 odbrane + sedmerac, Spasić 1, Gorela 2, Marković 7 (4), Jevtić 1, Kljaljić 1, Pižurica, Pavlović 2, Kocić 2 odbrane, Babić 4;

Metaloplastika: Budrović 2 odbrane, Vorkapić 5, Pisarić 1 (1), A. Babić, Došen, Bomaštar, Jandrić 2 odbane + 2 sedmerca, Đukić 9, Mićić, Matičić 4 (3), Todorović, Rašić.ž,Gojković 4, Milić 6, Trkulja, D.Babić 5.

Semafor: 1:4 (5), 9:11 (16), 14:14 (20), 14:17 (25), 20:18 (32), 27:25 (43), 33:30 (52), 35:33 (58).