Kraj posta: Zvezda osvojila Kup Srbije, trofej nakon devet godina! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kraj posta: Zvezda osvojila Kup Srbije, trofej nakon devet godina!

Kraj posta: Zvezda osvojila Kup Srbije, trofej nakon devet godina!

Peti put u istoriji, a prvi od 2004. godine, rukometaši Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije. Četa Nenada Peruničića je u finalu završnog turnira odigranog u Gornjem Milanovcu savladala subotički Spartak Vojput rezultatom 20:18 (11:10).

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskom egalu, da bi početkom drugog poluvremena Zvezda počela da pravi osetnu prednost, koju je održala do kraja meča.

Spartak se krajem meča primakao na gol zaostatka, ali je Zvezda već u narednom napadu postigla odlučujući pogodak i obezbedila trofej.

Crveno-beli su čekali na veliki trofej devet godina – poslednji su osvojili 2008, kada su deveti put postali prvaci države.

Za najboljeg pojedinca završnog turnira proglašen je golman Beograđana Dejan Zlatanović,