Kup Srbije (1/4 finale) - Favoriti izborili završni turnir u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kup Srbije (1/4 finale) – Favoriti izborili završni turnir u Novom Sadu

Kup Srbije (1/4 finale) – Favoriti izborili završni turnir u Novom Sadu

Partizan, Crvena zvezda, Kolubara i Vojvodina, učestvovaće na finalnom turniru Kupa Srbije za muškarce, koji će se u zavisnosti od uspeha Partizana u Čelendž Kup, održati 14. i 15. maja (ako se crno-beli ne plasiraju u finale), odnosno 11. i 12. juna (ako budu učesnici finala).

Partizan je, bez ikakvih problema, savladao Radnički iz Kragujevca 35:27 (15:13), koji se ove godine ne provodi baš najbolje na gostovanjima u Beogradu, "večitim rivalima". Nenad Maksić je postigao deset golova, Džamić upisao 14 odbrana, a sa druge strane, desno krilo, Đukić, dao je osam za svoj tim.

Crvena zvezda je imala ozbiljan posao da savlada šabačku Metaloplastiku 29:26 (16:14) u novonastalim okolnostima štrajka, prouzrokovanog finansijskim problemima. Trivundža 7 (5), Pešić (6) i Đurić (5), doneli su Zvezdi još jednu šansu da se posle tri godine, okiti jednim od trofeja.

Kolubara je bez velikih problema slavila u Kaću protiv indisponiranog Jugovića 32:29 (14:12) i tako se upustila u odbranu naslova osvajača Kupa Srbije, koji je osvajala u prethodne dve godine.

Najzanimljivi meč, viđen je u zemunskom "Pinkiju", gde je lider drugoligaškog "Centra", Novi Beograd, umalo napravio još jedno prvorazredno iznenađenje, posle eliminacije Naisusa u osmini finala. Daleko iskusnija novosadska Vojvodina, slavila je na kraju 24:22 (11:13). Ovaj meč, izazvao je veliku pažnju, a na tribinama, veliki broj gledalaca za beogradske uslove (600), video je meč pun preokreta. Novobeograđani su u jednom trenutku vodili sa +3 (14:11), imali dva napada da odu na +4, ali se na golu isprečio odlični Stanko Abadžić (21 odbrana – na slici), junak pobede Novosađana. Egal utakmicu, videli smo sve do 52. minuta (20:20), a onda sledi post domaćina, koji šest minuta ne postiže gol. Kada je Vlada Mandić postigao gol za 20:23 na dva minuta pre kraja, bilo je jasno, ko je pobednik. U redovima domaće ekipe, blistao je mladi golman Branko Dimitrijević (1990.) sa 25 odbrana, a pratili su ga Marković i Mandić sa po šest golova. Kod pobednika, Vladimir Mandić je postigao osam.