Kup Srbije (1/8 finala): Jugović eliminisao Partizan DO! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kup Srbije (1/8 finala): Jugović eliminisao Partizan DO!

Kup Srbije (1/8 finala): Jugović eliminisao Partizan DO!

Kaćki Jugović Unimet napravio je iznenađenje na "Banjici" eliminisavši posle boljeg izvođenja sedmeraca domaći Partizan DO 26:23 (22:22 – 10:9) u osmini finala Kupa Srbije. Na ovaj način su Kaćani još jednom istakli kandidaturu za plasman na finalni turnir Kupa Srbije, dok su crno-beli propustili šansu da i četvrtu godinu zaredom odlučuju o peharu u finalnom turniru. Najefikasniji kod pobednika, bio je Ljubomir Jošić sa osam golova, dok je gol više u Partizanu imao Miloš Kostadinović. Odličnu rolu, imao je i golman gostiju Bojan Perović, koji je sakupio 16 odbrana.

Na drugom delu grada u "Šumicama" u isto vreme (?), Crvena zvezda Alumil je savladala Metaloplastiku ZK 24:18 (15:13). Neizvesno i nervozno prvo poluvreme viđeno je pred 250 gledalaca, a u drugom pred goste iz Šapca se ispostavio sjajni Bojan Ljubišić, koji je branio gotovo sve, sakupivši na kraju 20 odbrana i tri sedmerca. Gosti su za 26 minuta drugog poluvremena postigli samo dva gola, pa su tako igrači Igora Butulije, potpuno zasluženo došli do plasmana u četvrtfinale.

U ostalim mečevima osmine finala postignuti su sledeći rezultati:

Dinamo Petrohemija – Planinka PV 32:29 (15:13)
Naisus – PKB 33:31 (29:29, 18:14)
Smederevo – Kolubara 26:35 (10:18)
Radnički KG – Crvenka 46:31 (22:16)
Proleter Naftagas – Vojvodina Železničar 26:34 (14:15)
Dubočica – Priboj 0:10 službeno

NAISUS DO ¼ FINALA KUPA SRBIJE PREKO PENALA

Rukometaši Naisusa izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pobedivši ekipu PKB-a iz Beograda, posle izvođenja sedmeraca rezultatom 33:31 (18:14). U regularnom toku susreta bilo je 29:29. Kod Nišlija, najefikasniji bili su Živković i Đurić sa po 7 golova, a kod gostiju Ognjanović je postigao 8 golova, a Pljevaljčić 7 golova.

I jedna i druga ekipa ušle su u ovaj susret maksimalno angažovano, sa velikom željom za pobedom i plasmanom dalje.

Prvi deo susreta je protekao u rezultatskoj neizvesnosti,da bi do prve osetnije prednosti došli Beograđani 10:12, 18 minut. Ipak, domaćini im nisu dozvolili da se odlepe, već su poboljšali igru u odbrani i preokrenuli rezultat 15:13, 24 minut. Do kraja poluvremena, Naisus je uspeo da stekne četiri gola prednosti 18:14.

I u nastavku je viđena slična borba. Gosti su dali svoj maksimum, igrali kolektivno i na pravi način iskoristili šanse koje su im se ukazale. Zahvaljujući tome, uspeli su da do kraja utakmice poravnaju rezultat na 29:29 i na red su došli penali, kako bi se odredio dalji učesnik Kupa Srbije.

Prvi na liniju od sedam metara je stao Petković, rukometaš Naisusa, koji je bio uspešan i niški tim je poveo 1:0. Rezultat na 1:1 je poravnao kapiten gostiju Živković. Kod Naisusa je precizan bio Dolić i rezultat je glasio 2:1. Šut Pljevčevića brani golman domaćih Zdravković. Ipak i golman gostiju Čučković je uspeo da odbrani šut Kraljića. Bujšić, kod PKB-a je poravnao na 2:2. Boban Živković je doneo novu prednost Naisusu 3:2. Promašaj gostujućeg igrača Kovačevića, materijalizovao je Đurić za konačnih 4:2 na penale i konačan rezultat na semaforu je glasio 33:31, što je omogućilo niškoj ekipi plasman dalje.