Kup Srbije 2019: Kragujevački Radnički eliminisao Zvezdu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kup Srbije 2019: Kragujevački Radnički eliminisao Zvezdu

Kup Srbije 2019: Kragujevački Radnički eliminisao Zvezdu

Rukometaši Radničkog 1964 su u utakmici osmine finala Kupa Srbije savladali renomiranog protivnika,ekipu Crvene Zvezde rezultatom 27-20,poluvreme 14-8 i tako postigli jedan od najvećih uspeha plasiravši se u četvrtfinale Kupa Srbije gde ih čeka ekipa Mačve, koja je savladala Lavove 31:27.

Pred odlično popunjenom halom Jezero sve je počelo kao iz snova za domaće igrače.Čvrsta i agresiivna odbrana i lucidna rešenja u napadu dovela su do prvog velikog vođstva 7-2 u 11-om minutu.Nošeni frenetičnim navijanjem domaćini nisu popuštali sve do kraja prvog dela igre i velikh 6 razlike,14-8.

Prenuli su se gosti početkom drugog dela igre prelaskom na 5-1 odbranu i to im je donelo rezultatski boljitak.Za nepunih sedam minuta uspevaju da smanje na 2 gola prednosti ( 16-14),što je bio alarm za Radnički da pojača agresivnost u odbrani i poveća rezultatsku prednost.Čini se da su presudni trenuci nastupili od 48-og do 50-og minuta kada je golman Lekić odbranio dva sedmerca,što je dodatno dalo snagu Kragujevčanima da privedu utakmicu kraju konačnim rezučlltatom 27-20.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili  Stefan Stanojev sa 9 i Veselin Stevanović sa 8 pogodaka, dok su se kod Beograđana golgeterski istakli Stefan Petrić sa 6 i  Vladimir Dimić sa r4 postignuta gola.

RK Radnički 1964 –RK Crvena Zvezda: 27-20 (14-8)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca :1600
Sudije: Danijel Trivković,Boriša Milosavljević
Sedmerci: Radnički 7 (5), Zvezda8 (4)
Isključenja: Radnički 14 min, Zvezda  12 min

Radnički 1964 :  Blagojević, V.Stevanović 8, Ristić, Mutavdžić, Lekić ( 4 odbrane), Dobrosavljević 3, Petrović ( 5 odbrana), Vuković 3, Knežević, M.Stevanović, Stanojev 9, Bogdanović 1, Đerić, Tomić 3, Janićijević, Mrvović.

Crvena Zvezda :   Čolović ( 1 odbrana),Horvat 2, Lazić, Nikolić, N.Nikolić 1, Tufegdžić 1, Ljubojević, Ljubenović ( 3 odbrane), Bugarinović 1, Panić, Majes 1, Dimić 4, Đorđijević 1, Rajičević 3, Jovanović, Petrić 6.

Igrač utakmice : Nenad Lekić

RADOSAVLJEVIĆ: NA DOBROM PUTU ZA NAJVIŠI RANG

Trener Kragujevčana, Aleksandar Radosavljević, ovako je prokomentarisao meč:

• Još jedna pobeda nad superligašem, nakon što smo u prethodnom kolu izbacili Mokru Goru. Dobiti Crvenu zvezdu u bilo kom sportu nije mala stvar. Mislim da su moji igrači zaslužili pobedu, jer su ispoštavili sve dogovore i odigrali odbranu sa puno energije. Pokazali smo da smo na dobrom putu da uđemo u najviši rang, gde bi kragujevačka publika imala priliku da stalno uživa u ovakvim rukometnim predstavama. Zahvalio bih se ovom prilikom i navijačima koji su došli u velikom broju da nas podrže – rekao je selektor kadetske reprezentacije Srbije.

Izvor: R“64 MEDIA TEAM