LNH: PSŽ-u derbi protiv Nanta, Nim šokirao Monpelje - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan LNH: PSŽ-u derbi protiv Nanta, Nim šokirao Monpelje

LNH: PSŽ-u derbi protiv Nanta, Nim šokirao Monpelje

Uroš Samardžić

Sreda veče bila je rezervisana za šest duela najkvalitetnijeg francuskog rukometnog šampionata. Derbi u Parizu pripao je domaćinu, koji je bio bolji od Nanta 32:29 (18:16). Može se reći da je iznenađenje večeri priredio Nim, koji je na svom terenu savladao Monpelje 25:24 (12:10). Pored dva pomenuta rezultata, pobede su zabeležili Dankerk, Istres, Tremble kao i Šart.

Već u drugom kolu, ljubitelji rukometa u Francuskoj mogli su da vide derbi Pari Sen Žermen – Nant. Na kraju je ulogu favorita opravdao šampion, koji je nakon 30 minuta igre imao dva gola suficita, a u drugom poluvremenu odigrao rutinski, i nije dozvolio gostima iz Nanta da ugroze prednost. Sigurdson je, u redovima Pari Sen Žermena, bio najraspoloženiji sa šest postignutih golova, dok je dobru potporu na golu predstavljao Dumulan uz devet intervencija. Sa druge strane, Ajmerik je postigao pet golova, dok treba istaći da je Kiril Lazarov bio precizan četiri puta.

Monpelje je već u drugom kolu nove sezone ispustio bodove, pošto je Nim u neizvesnoj završnici uspeo da dođe do pobede. Na kraju je bilo 25:24 (12:10). Čini se da je ovo bio duel  dvojice raspoloženih golomana. Sa jedne strane, Marin Šego je sakupio 15 odbrana, dok je sa druge, još bolji bio Desbone sa neverovatnih 18 intervencija. Na kraju, dve sekunde pre isteka vremena, gol za pobedu, ali i veliko slavlje domaćina postigao je Remi Salu.

Rezultati:

Creteil – Šart             26:27 (16:11)

Dankerk – Ivri          26:22 (17:12)

Nim – Monpelje       25:24 (12:10)

St. Rafael – Istres       29:33 (16:15)

Tremble – Tuluz      31:22 (18:9)

PSŽ – Nant                 32:29 (18:16)

Od igrača iz regiona, zapaženu rolu u porazu Ivrija imao je hrvatski golman, Mate Sunjić, koji je upisao 11 odbrana. Luka Šebetić je za ekipu Tremblea postigao osam golova.

Drugo kolo francuskog šampionata biće kompletirano u četrvtak, utakmicom Aiksa i Šamberija.