BITOLJ SLAVI RUKOMET: Pelisteru gradski derbi pred 4.000 navijača - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BITOLJ SLAVI RUKOMET: Pelisteru gradski derbi pred 4.000 navijača

BITOLJ SLAVI RUKOMET: Pelisteru gradski derbi pred 4.000 navijača

Bitola slavi Pelister! Bitolj slavi rukomet! Klub bogate tradicije slavio je u prvom zvaničnom gradskom derbiju pobedu nad novim prvoligašem Eurofarm Rabotnikom 24:21 (12:12). Ne tako dobra partija dva rivala, koji nisu prikazali Bog zna šta prema rečima trenera Kamenice i Markovskog, bila je praćena od strane više od 4.000 gledalaca u hali „Mladost“, što je i pravi „highlight“ starta makedonske VIP Super lige 2016/2017.

Dve ekipe smenjivale su se u vođstvu u prvom poluvremenu, da bi od 41. minuta kada je na semaforu pisalo 16:16, sve krenulo na vodenicu domaćeg Pelistera, koji je imao podršku armije svojih navijača.

Igrač meča bio je golman Kolev sa 11 odbrana, Vešovski je postigao šest golova, dok je kod Eurofarma Čurlevski bio pet puta precizan.