STRUGA 2016: Eurofarm Rabotnik pobedio Pelister u prvom bitoljskom derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan STRUGA 2016: Eurofarm Rabotnik pobedio Pelister u prvom bitoljskom derbiju

STRUGA 2016: Eurofarm Rabotnik pobedio Pelister u prvom bitoljskom derbiju

Pobedom nad gradskim rivalom Pelisterom 25:20 (13:12), ekipa Eurofarm Rabitnika osvojila je peto mesto na 44. međunarodnom turniru u Strugi. Mlađi od dva bitoljska protivnika je tako slavio u prvom gradskom derbiju i najavio da će biti ozbiljan takmac u narednoj sezonzi makedonskog šampionata.

Zbog kiše, meč nije odigran pod otvorenim nebom „Ženske plaže“ kako je planirano, već u novoj struškoj dvorani „Timi“. Momci Ivana Markovskog su, nakon početne rezultatske klackalice, zahvaljujući odbranama Čanevskog stekli prednost od 8:4. Ipak, Pelister je uspeo da se vrati u igru i golom Čanturije u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanji na 13:12.

Eurofarm Rabotnik je zadesio hendikep kada je u 20. minutu jedan od najvažnijih igrača Dejan Pecakovski doživeo povredu kolena nakon uspešnog cepelina, ali to nije omelo njegove saigrače da slome protivnika u nastavku.

Golman Kolev je održavao „zeleno-bele“ u igri do 48. minuta, ali je onda krenula ključna serija Eurofarm Rabotnika – Bogdan NIkolić pogađa stativu iz sedmerca i ne uspeva da približi Pelister na gol zaostatka, Karaivanov pogađa za 21:18, a portuglaski reprezentativac Serđo Baros  sa dva kontranapada odvojio svoj tim na plus pet, čime je pitanje pobednika odlučeno.

Baros i Karaivanov su bili najefikasniji u pobedničkim redovima sa po šest golova, dok je kod Pelistera najbolji bio Čanturija sa pet.

Večeras su na programu i poslednja dva meča ovogodišnjeg takmičenja u Strugi – za treće mesto bore se Alingsas i Steaua, dok će u velikom finalu snage odmeriti Metalurg i francuski Šartr.