MEŠKOV PREKINUO CRNU SERIJU: Prvi poraz Zagreba u SEHA GAZPROM SSL! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MEŠKOV PREKINUO CRNU SERIJU: Prvi poraz Zagreba u SEHA GAZPROM SSL!

MEŠKOV PREKINUO CRNU SERIJU: Prvi poraz Zagreba u SEHA GAZPROM SSL!

2 komentari

Rukometašima hrvatskog šampiona C.O Zagreba ne odgovaraju destinacije na istoku Evrope. Prvi poraz u SEHI, a drugi u sezoni posle onog u Harkovu od ukrajinskog Zaporožja, zabeležila je ekipa Borisa Dvoršeka u Brestu od Meškova 21:19 (8:9). Treći tim beloruskog rukometa je ovim trijumfom prekinuo seriju od tri vezana poraza (SKA, Vardar i Dinamo). Otpor Zagrepčana je hrvatsko kolonija u dresu tima iz Bresta slomila u drugom poluvremenu. Presudila je serija 3:0, kojom je tim Željka Babića došao do velikih +5 u 52. minutu – 19:14, kada je postalo jasno da Zagrepčani nemaju municije u napadu da se suprostave čvrstoj odbrani domaćina, kojima je posle dva poraza na domaćem terenu ovo bio meč „biti ili ne biti“.

NAjefikasniji kod pobednika bio je Ivan Karačić sa pet, dok su Robert Markotić i Tatarin postigli po četiri. Kod gostiju Mandalinić i Horvat su postigli po četiri, dok je Stevanović upisao 11 odbrana.

1.Tatran Prešov5401168 : 15112
2.Vardar5311152 : 13510