Metalurg dao tri gola za poluvreme u Kilu - Meškov slab u Parizu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg dao tri gola za poluvreme u Kilu – Meškov slab u Parizu

Metalurg dao tri gola za poluvreme u Kilu – Meškov slab u Parizu

Rukometaši Metalurga ušli su u istoriju EHF Lige šampiona po lošem. Podmlađeni sastav Line Červara, postigao je tri gola za poluvreme na gostovanju u Kilu 35:16 (17:3). Čak 24 minuta bez pogotka bili se Metalurgove junoše, koje su nagovestile da je dug i težak put pred klubom da povrati status i rezultate koje je imao u prethodne tri evropske godine.

Držao se Metalurg do 3:3, a onda je usledila serije Zebri 14:0 do poluvremena. Gol Buvinića za prekid crne serije, obradovao je i onih 8.700 domaćih navijača u „Šparkase Areni“ koji su to pozdravili aplauzom…

Razloga za zadovoljstvo nemaju ni u beloruskom Meškovu, koji je lako i ubedljivo pao u Parizu od PSŽ-a 36:25.

1THW Kiel9701254:22116520
2Paris Handball9603264:23112330
3Croatia Osiguranje9504219:22810-90
4Naturhouse La Rioja9315270:2727-20
5HC Meshkov Brest9225245:2606-150
6HC Metalurg-Skopje9117197:2373-590