Metalurg prvi finalista u Strugi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg prvi finalista u Strugi

Metalurg prvi finalista u Strugi

Drugi takmičarski dan na 44. međunarodnom turniru u Strugi doneo je uzbudljiv meč Metalurga i novog prvoligaša iz Bitolja, Eurofarm Rabotnika 21:19 (11:10) posle koga je jasno da je prvi finalista tim Line Červara. Pred 1.500 gledalaca na tribinama „Ženske plaže“, viđen je uzbudljiv meč, pa iako je reč o uvodu u sezonu, obe strane se nisu štedele. Eurofarm, motivisan da se pokaže u dobrom svetlu, nije se lako dao učesniku EHF Lige šampiona.

Vodio je tim Ivana Markovskog 3:1, 4:2, zatim i 9:7 u prvom poluvremenu, da bi Metalurg okrenuo na 15:11 boljom odbranom na startu drugog dela, ali su se Bitoljčani vratili na 16:16 u 44.minutu što je bio uvod u neizvesnu završnicu.

Ključni momenti desili su se u 57. minutu, kada je Darko Arsić vezao dve odbrane (ukupno 13), a Filip Taleski svojim šestim golom rešio pitanje pobednika – 21:18.

Najefikasniji kod pobednika bili su pored Taleskog, Marčec i Kosteski sa po pet pogodaka, dok je Pecakovski postigao šest u dresu tima iz Bitolja ispred Čurlevskog sa tri. Čanevski je sakupio 10 odbrana.

U prvom meču dana francuski Šart je lako i ubedljivo slavio protiv Pelistera 28:15 (14:7). Tim Kasima Kamenice bio je konkurentan samo u prvih 20 minuta duela, a sve ostalo je proteklo u potpunoj dominaciji najbogatijeg kluba francuske druge lige. Kod rezultata 8:6, međutim, retko ko je mogao da pretpostavi da će problemi, pre svega, u napadu, doprineti da tim iz Bitolja postigne samo devet golova do kraja utakmice.

Švedski Alingsas će morati da savlada Pelister sa 14 golova ako želi u finale posle remija sa Šartom u prvom kolu 24:24.