MIKLER BABAROGA: Silni Vesprem rutinski sa Celjem! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MIKLER BABAROGA: Silni Vesprem rutinski sa Celjem!

MIKLER BABAROGA: Silni Vesprem rutinski sa Celjem!

Mesec dana posle njihovog duela na otvaranju SEHA GAZPROM sezone u Celju (34:29), sa istim ishodom mađarski i slovenački šampion, Vesprem i RK Celje PL sastali su se i u Vesprem Areni – 32:25 (17:13). Lepršavo je igralo Celje u napadu predvođeno Mihom Zarabecom, ali je glavni problem bio kako savladati Rolanda Miklera.

Mađarski as je zaustavio 15 lopti, omogućivši mnogo kontri svojim saigračima. Poveli su Mađari 6:1, Celje se stabilizovalo do kraja prvog poluvremena, stiglo i do 9:7 ali se dalje nije moglo. Razlog Mikler, ali i porozna odbrana koja nije mogla da se odupre Palmarsonu u prvom, a u drugom delu igri sa pivotmenima.

Držalo se Celje do 45. minute, u tom periodu je bio raspucan Žiga Mlakar (sedam golova) i razbranjen Urban Lejsak, ali bilo je pitanje trenutka kada će im Vesprem „slomiti kičmu“. To se desilo u završnici, koju su evropski vicešampioni rutinski odradili.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dragan Gajić sa šest golova, a Mlakar je vodio Celjane sa sedam.

1.Vardar7610238 : 19319
2.Veszprem5401130 : 11912
3.Meshkov Brest5311145 : 13110