Milosavljev i Skube doneli pobedu Vardaru u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Milosavljev i Skube doneli pobedu Vardaru u Novom Sadu

Milosavljev i Skube doneli pobedu Vardaru u Novom Sadu

Skopski Vardar nastavio je pobednički niz u SEHA Gazprom ligi pobedom u Novom Sadu nad Vojvodinom 26:23 (13:14). Meč koji je protekao u egalu sve do 56. minuta, uz maksimalno vođstvo ekipa od dva gola, rešen je sa tri vezane odbrane srpskog reprezentativca na golu makedonskog sastava Dejana Milosavljeva (11 odbrana) i serijom individualnih rešenja slovenačkog srednjeg beka Staša Skubea koji je postigao četiri od pet poslednjih golova svog tima.

Vojvodina je pružila odličan otpor, u 56. minutu na semaforu je stajalo 23:23, a završnica je u potpunosti pripala aktuelnim osvajačima regionalnog takmičenja, koji su ponovo izbili na prvo mesto četiri kola pre kraja regularnog dela sezone.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Ivan Čupić sa osam golova, dok su domaće predvodili Nemanja Vučićević, Branko Tomić, Dragan Marijanac i Duško Čelica sa po tri pogotka, uz solidnog Bojana Perovića na golu (12 odbrana).