MOĆNI HRVATSKI JUNIORI! Island ostavljen na 16 golova - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MOĆNI HRVATSKI JUNIORI! Island ostavljen na 16 golova

MOĆNI HRVATSKI JUNIORI! Island ostavljen na 16 golova

Odlične partije u grupi nastavljene su i u osmini finala! Reprezentacija Hrvatske produžila je pobedonosni niz, ali i ostavila utisak nesalomive družine u deklasiranju vršnjaka sa Islanda 29:16 (13:7) u borbi za četvrtfinale Svetskog prvenstva u Španiji.

Hrvatski juniori briljirali su od prvog minuta, a odbrana predvođena raspoloženim čuvarem mreže Ivanom Erešom (13 odbrana – 54%) dala je domaći zadatak svim selekcijama na turniru. Mladi „Ribari“ nisu se previše pitali u ovom meču, koji je kao i ranije, imao glavne protagoniste hrvatskog trijumfa u Filipu Vistoropu (6), Franu Mileti (5), Halilu Jaganjcu, Josipu Šarcu (po 4) i Ivanu Martinoviću (3).

Samo 14 primljenih golova do 56. minuta najbolje odslikava nemoć protivnika da dođe do mreže tima Davora Dominikovića.

Hrvatska u četvrtfinalu ide na boljeg iz duela Tunisa i Švedske, što znači da će biti nesumnjivi favorit.

Slovenija je dobila rivala u borbi za polufinale. To će biti Portugal koji je posle produžetaka savladao Nemačku 37:36.