MOŠINA SIMULTANKA: Vesprem lako na kraj sa Vardarom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MOŠINA SIMULTANKA: Vesprem lako na kraj sa Vardarom!

MOŠINA SIMULTANKA: Vesprem lako na kraj sa Vardarom!

Rukometaši MVM MKB Vesprema, potvrdili su svoju klasu, savladavši na svojoj SEHA premijeri pred domaćim navijačima aktuelnog šampiona, makedonski Vardar 31:23 (17:12). Od samog starta, pitanje pobednika se nije postavljalo, a mađarski šampion i trenutno četvrta ekipa u Evropi, nametnuo je svoj ubitačan ritam, odlične odbrane i lagane egzekucije, koja je naterala Raula Gonzalesa da već posle sedam minuta zatraži tajm-aut pri rezultatu 3:0.

Sulić, Ilić, pa Cajc, vodili su svoj tim do velikih +5 na poluvremenu, a dokaz superiornosti domaćina, jeste i podatak da se Vardar samo u jednom trenutku tokom meča spustio na -2 (11:9) golom Dušebajeva. Odlična odbrana mađarskog tima, anulirala je pokušaje Vardarovog napada, pa je najveće muke imao golman makedonskog vicešampiona, Petar Angelov, koji se krajem prvog dela našao na streljani, kada su Sulić, Ruesga i Ugalde golovima iz kontranapada doneli svom timu ogromnih – 15:9.

Arpad Šterbik je uneo sigurnost u redove Vardara na startu drugog dela, konsolidovao se i napad, koji je udarnu iglu imao u Nemanji Pribaku, ali sve je to bilo kratkog daha. Posle 20:17, na scenu stupa junak meča, srpski kapiten i najbolji strelac Evrope, Momir Ilić, koji je za 15 minuta postigao devet uzastopnih golova za svoj tim. Posle rafalne serije Ilića, koji je u potpunosti nadmudrio Šterbika, Vesprem je došao do velikih +8 – 28:20 u 53. minutu. Ostatak meča, bio je stvar rutine…

Ilić je meč završio sa 12 pogodaka, dok je kod Vardara, Dibirov postigao pet.