Nexe odnelo bodove sa "Autokomande"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nexe odnelo bodove sa „Autokomande“!

Nexe odnelo bodove sa „Autokomande“!

Treće kolo SEHA lige donelo ne veliki trijumf NEXE-a na gostovanju u Skoplju protiv Metalurga 30:29 (15:13). Ekipa Kasima Kamenice je pružila odličnu partiju, savladala favorizovanog makedonskog šampiona (nisu igrali Mojsovski, Dimovski i Mirkulovski), uz osam golova Vujića i pet Sliškovića. Kod domaćina, nije pomoglo 11 odbrana Darka Stanića, kao ni po šest pogodaka Batinovića, Kozline i Vugrineca.

Ovo je bio treći trijumf Našičana, koji su lideri regionalne lige.

RK METALURG – RK NEXE 29:30 (15:13)
Skopje, ŠD Avtokomanda
Gledatelja 600.
Suci: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (obojica Bosna i Hercegovina)
Delegat: Dragan Nachevski (Makedonija)

RK METALURG: Stanić (11 obrana), Rakčević 4, Levov, Vugrinec 6, Naumovski, Georgievski, Kozlina 6, Manaskov 3, Markoski 1, Mojsoski, Mitrevski (2 obrane), Doder 2, Stoilov, Batinović 6, Jonovski, Alushovski 1.
Trener: Lino Červar

RK NEXE: P.Lelić (9 obrana), Kozina 2, Mataija 4, Eter, F. Lelić 3, Mrđenović 1,   Varvodić 1, Ivić 2, Markotić 3, Slišković 5, Vujić 8, Vozab, Obranović 1, Šunjić (6 obrana).
Trener: Kasim Kamenica
SEDMERCI: Metalurg  1/1 (Vugrinec),  Nexe 1/2 (F.Lelić).
ISKLJUČENJA: Metalurg 6 minuta (Stoilov 2+2, Manaskov), Nexe  4 minute (Slišković, Obranović).