Niška deca "sredila" Želju - Superligaški prvenac Zaječara! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Niška deca „sredila“ Želju – Superligaški prvenac Zaječara!

Niška deca „sredila“ Želju – Superligaški prvenac Zaječara!

Rukometaši niškog Železničara 1949 poraženi su od ekipe Zaječara sa 29:31 (14:15) u okviru prvog kola Super lige. U niškom timu, Darko Đukić je postigao 7 golova. U ekipi Zaječara, Miroslav Kocić je zabeležio 15 odbrana, a Gvozden Denić 10 golova.

RK ŽELEZNIČAR 1949 – RK ZAJEČAR 29:31 (14:15)

Niš – Hala Čair. Gledalaca: 700.

Sudije: Mošorinski (Zrenjanin), Pandžić (Novi Sad).

Sedmerci: Železničar 4/3 – Zaječar 2/1.

Isključenja: Železničar 10, Zaječar 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Bogdanović 5 odbrana, Pavlović 3 odbrane, Šmigić 3, Petković 1, Dolić 1, Đukić 7, Veljković 5/2, Jovanović 5/1, Mađar 3, Ranđelović 2, Milosavljević 2.

ZAJEČAR: Kocić 14 odbrana + sedmerac, Šipka 6, Županjac 3, Petković 6/1, Janićijević 3, Đorđević 3, Denić 10.

Nišlije su veoma dobro počele utakmicu i već u 5. minutu imali su prednost od 4:1. Zaječar je nekako uspeo da se konsoliduje u napadu i da ubrzo smanji rezultat. „Želja“ je bio na visini zadatka što se napada tiče, Đukić je bio raspoložen za golove, ali kada je odbrana posustala, gosti su uspeli da izjednače na 6:6 u 13. minutu. Poslednje vođstvo na utakmici, domaći su imali u 15. minutu (8:7), kada Zaječar preokreće rezultat. Železničar je imao rezultatski priključak do kraja poluvremena, ali nije uspeo da stigne do povoljnog rezultata.

U nastavku, gosti su zaigrali još agresivnije u odbrani i prodornije u napadu. Kocić je odbranio nekoliko važnih lopti, a napad je predvodio ubojiti Denić. „Želja“ je tek u nekoliko navrata pretio da se vrati u susret, ali slaba odbrana i loše veče golmana bila su naznaka nepovoljnog krajnjeg ishoda. I pored svih problema na terenu, u poslednjih sedam minuta utakmice, domaći su uspeli da načine seriju i sa 25:29 stigli su na 28:29 (56 minut). Ali kada je trebalo povući i poslednji potez da se preokrene rezultat, niški tim nije imao vođu u napadu, nekog ko bi preuzeo odgovornost i pogodio kada je bilo najpotrebnije, pa je Zaječar upisao prvu pobedu u Super ligi.