NIŠTA OD DERBIJA: Nexe preslabo za Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan NIŠTA OD DERBIJA: Nexe preslabo za Zagreb

NIŠTA OD DERBIJA: Nexe preslabo za Zagreb

Hrvatski derbi na startu SEHA GAZPROM lige malo koga je zadovoljio. Samo jedan pravi tim na terenu, neizvesnost rešena u uvodnih 25 minuta i „mrtva“ Sutinska vrela – sve je to doprinelo da malo ko ostane uz TV prijemnike do kraja. Na kraju, PPD Zagreb – Nexe 27:19 (16:6) u razočaravajućoj partiji gostiju i potpuno kontrolisanoj domaćina.

Od čvrste odbrane tima Kasima Kamenice odbijali su se nedovoljno snažni i organizovani bekovi Našičana, pa su Dobrivoje Marković i Zlatko Horvat do poluvremena postigli po šest golova, duplo više nego gosti, koji su poslednji gol postigli u 22. minutu. U takvoj raspodeli snaga, Zagrepčani nisu imali ni vremena da isprobaju pozicioni napad.

Drugo poluvreme je proteklo u prijateljskoj atmosferi, a do kraja, većina igrača je dobila šansu na obe strane. Stigli su Našičani do 22:16, ali to je bilo sve od otpora šampionu. U Hrvatskoj se već na startu sezone zna ko je ko.

Najefikasniji kod pobednika bili su već spomenuti Marković i Horvat sa po sedam golova. Sa druge strane, Mićević, Barišić Jaman i Sršen su postigli po tri.