Novi poraz Srbije: I Islanđani uzeli skalp "orlićima" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Novi poraz Srbije: I Islanđani uzeli skalp „orlićima“

Novi poraz Srbije: I Islanđani uzeli skalp „orlićima“

Stefan Branežac

Treći uzastopni poraz pretrpela je selekcija Srbije na Svetskom prvenstvu za kadete u Makedoniji. Izabranici Aleksandra Radosavljevića nadigrani su od strane vršnjaka sa Islanda, rezultatom 22:26 (9:13). Poslednji meč u grupnoj fazi takmičenja, Srbija će odigrati u ponedeljak protiv selekcije Tunisa, a početak susreta zakazan je za 12:30č.

Srbija – Island 22:26 (9:13)

Hala: „Boris Trajkovski“, Skoplje

Sudije: Denis Bolić – Kristof Hurič (Austrija)

Srbija: Ćirović 10 odbrana, Mićić 1, Horvat 2, Radojičić, Stošić 2 odbrane, Milićević 7, Kukić 1, Jelić, Anđelković 2, Kojadinović, Nikolić J., Radović 4, Mrvović 1, Avramović 1, Nikolić V. 3

Island: Sigmundson, Gautason 5, Oskarson 1, Sveinson, Runarson 3, Valensija 6, Sindrason, Ramos Roča, Omarson 2, Gislason 2, Torarinson 4, Frejson 1, Hinrikson, Trastarson 2, Oskarson 12 odbrana, Stefanson

Semafor: 0:2 (3.), 2:6 (9.), 4:6 (12.), 6:7 (15.), 6:9 (17.), 7:11 (22.), 8:13 (26.), 9:13 (30.) 9:15 (34.), 11:19 (38.), 13:22 (46.), 14:24 (49.), 17:24 (54.), 22:26 (60.)

Loš početak susreta za Srbiju, nagovestio je u kom pravcu bi mogla da se odvija utakmica. Islanđani su se pitali za sve na terenu tokom 60 minuta igre, „orlići“ su se mučili u napadu, nedovoljno angažovano igrali u odbrani, pa je Nikola Ćirović (10 odbrana) često bio u situacijama 1 na 1 sa rivalima. Zbog preloma prsta leve ruke, Srbija je bila lišena pomoći levog beka, Stefana Petrića.

Smušenost Srbije u fazi napada i veliki broj tehničkih grešaka, omogućili su Islandu da od starta susreta stekne rezultatsku prednost. Mnogo bolje je delovala skandinavska selekcija, raznovrsni napadi sa krila, crte i sigurna realizacija kontranapada dovela je evropske vicešampione do četiri gola prednosti, nakon deset minuta igre (2:6).

Sredinom prvog poluvremena, uspela je Srbija da priđe rivalu na gol zaostatka, ali u nedostatku adekvatnih napadačkih opcija, „ribari“ su ubrzo došli do osetnije prednosti. Najvećih +5 za Island, bilo je u 26. minutu, a do odlaska na odmor, Islanđani nisu imali previše problema da sačuvaju stečenu prednost, 13:9.

Nastavak susreta nije doneo ništa novo, Islanđani su se pitali za sve na parketu dvorane „Boris Trajkovski“, u 49. minutu njihova prednost iznosila je +10, a sve što su srpski kadeti uspeli da urade do kraja susreta, jeste da smanje rezultat. Tačku na ovaj susret stavio je Lazar Anđelković golom u poslednjim sekundama, za konačnih 26:22 u korist selekcije Islanda.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Jovan Milićević sa sedam postignutih golova, četiri je dodao Danilo Radović. Island su do pobede vodili Valensija sa šest i Gautson sa pet pogodaka.

Poslednji meč u grupnoj fazi takmičenja Srbiju očekuje u ponedeljak, kada će od 12:30č odmeriti snage sa selekcijom Tunisa.