Oblić naneo poraz Proleteru, Dubočića bolja od Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Oblić naneo poraz Proleteru, Dubočića bolja od Partizana

Oblić naneo poraz Proleteru, Dubočića bolja od Partizana

Uroš Samardžić

Rukometaši Obilića, uz partiju sezone, na Banjici su stigli do pobede nad Proleterom 34:27 (18:10). Izabranici Daniela Patkovića su trijumf upisali nakon 60 minuta sjajne igre. Svaki element  „Vitetzova“ je funkcionisao. U napadu je bilo 11 različitih strelaca, golman Radović je zabeležio 15 intervencija, dok je odbrana bila oslonac domaćina. Sa druge strane, Porlter je grešio, ali i nije uspeo da iskoristi situacije u kojima je mogao da priđe Obiliću, te utakmicu odvede u neizvesnu završnicu. Na kraju, četvrti bod upisali su momci sa Banjice, dok je tim koji sa klupe predvodi Ljubomir Obradović ostao na tri osvojena.

Druga utakmica dana u „Hramu rukometa“ rezultatski je bila mnogo zanimljivija. Dubočica je na Banjicu došla nakon dobrog starta šampionata, a pobeda nad Partizanom dokaz je da to nije slučajno. Gosti iz Leskovca su od samog starta vodili, na poluvreme otišli uz tri gola suficita, ali su crno-beli uspeli da se vrate. Novi superligaš je do pobede došao 12 sekundi pre kraja, kada je sedmerac uspeo da realizuje Marinković, za konačnih Partizan – Dubočica 25:25 (11:14).

Rezultati:

Obilić – Proleter                34:27 (18:10)

Partizan – Dubičica          25:26 (11:14)

Spartak – Crvena zvezda 28:25 (12:13)

Rudar – Novi Pazar          26:29 (12:13)

Četvrto kolo ARKUS lige pobedom je otvorio Dinamo iz Pančeva koji je kao domaćin savladao Kikindu 37:26 (17:14).