ODLIČNI ŠUMADINCI: Radnički namučio Vesprem! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ODLIČNI ŠUMADINCI: Radnički namučio Vesprem!

ODLIČNI ŠUMADINCI: Radnički namučio Vesprem!

2 komentari

Praznik rukometa u Šumadiji doneo je, kao retko kada prethodnih sezona, dozu samopouzdanja srpskom klupskom rukometu. U hali „Jezero“, kragujevački Radnički pružio je sjajan otpor mađarskom Vespremu, koji je stigao do devete pobede u nizu u okviru SEHA GAZPROM South Stream Lige – 24:28 (16:15). Kako je i nagovestio trener domaćih Nedeljko Vučković, srpski vicešampion je pružio svoj maksimum i tako namučio jednu od najboljih evropskih ekipa, imajući rezultatsku prednost sve do 40. minuta (20:19). U finišu meča, mađarski šampion je preko raspucanog Gašpera Marguča, najboljeg strelca meča sa devet golova, uspeo da preokrene rezultat i slavi na kraju. Kod domaćin, Rajićević i Gugleta su postigli po četiri pogotka.

Hrabro je krenuo Radnički protiv moćnog takmaca, agresivnom odbranom i brzim centrom, došavši u vođstvo 5:2 u prvom poluvremenu. Rastrčani Spasić i Bosić, dobro su otvorili meč, dok su na drugoj strani glavnu reč vodili Cajc i snažni pivotmen Nilson.  Golovima Prodanovića i Pralice, Kragujevčani su uspeli da održe vođstvo (8:5) u 13. minutu, a renomirani gostujući sastav, sve do gola Ivančika u 26. minutu, nije uspeo da dođe do egala (13:13). Prednost na odmoru domaćinu, doneo je iskusni Šmigić (16:15).

Nastavili su Kragujevčani sa dobrom realizacijom sa bekova, priključio se i Ervaćanin sa dva gola, dovoljna da svoj tim održi u vođstvu do 37.minuta (20:19). Vesprem ubacuje u brzinu više i serijom 4:0 svojih krila Ugaldea i Marguča, uz dobru rolu srednjeg beka Lekaia, menja ritam utakmice – 20:23. Kragujevčani ulaze u problem sa čeličnom odbranom Vesprema, postižu dva gola za 20 minuta, što je bilo dovoljno da jedna od najboljih evropskih ekipa rutinski privede meč kraju – 24:28.