Orlići pali od Grka u Gornjem Milanovcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Orlići pali od Grka u Gornjem Milanovcu

Orlići pali od Grka u Gornjem Milanovcu

Juniorska reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Grčke 20:23 (6:11) na startu kvalifikacionog turnira u Gornjem Milanovcu za Svetsko prvenstvo u Alžiru. Orlići nisu uspeli da se vrate u meč posle lošeg prvog poluvremena, iako su već posle deset minuta nastavka uspeli da dođu na minus od jednog gola (12:13). Grčka generacija 1996 odolela je svim pritiscima izabranika Nikole Markovića i došla do prvih bodova na turniru.
Golovi Vorkapića u 58. i 59. minutu davali su nadu srpskim rukometašima da mogu do preokreta (19:20 i 20:21), ali su Grci sa dva gola u poslednjem minutu rešili sve dileme oko pobednika.

Najefikasniji u srpskom sastavu bio je Mihajlo Mitić sa šest pogodaka, dok je tri postigao Aleksa Kljajić. U timu pobednika, Apostolidis i Iljopulos su bili po sedam puta precizni.

U drugom meču prvog kola od 16 časova sastaju se Litvanija i Island.

U drugom kolu Srbija se sastaje sa Litvanijom u subotu u 18 časova.

MARKOVIĆ: OVO JE REALNO

Nikola Marković, trener srpskih juniora:

• Ono čega smo se pribojavali, desilo se. Loše smo otvorili utakmicu, ušla je nervoza, niko nije bio na nivou koji smo očekivali. Grci su poveli 5:1, celo prvo poluvreme, osim Milosavljeva na golu, nismo imali igrača na potrebnom nivou. Znali smo da su Grci dobri, i mogu da kažem da je ozbiljan rezultat to što smo ih pobedili na kvalifikacijama u Gruziji. I 14. mesto na Evropskom prvenstvu prošlog leta je uspeh za naš rukomet. Oni koji misle drugačije, ne poznaju dovoljno evropski rukomet. Litvanija će biti isto težak rival. Nemamo šta da dodamo i oduzmemo. To je posledica ovakve lige i iskustva. Ovu utakmicu nismo uspeli da izvučemo posle lošeg starta. Jurili smo rezultat, u 50. minutu napadali za nerešeno, ali što zbog neozbiljnosti, što zbog tehničkih grešaka, doživeli smo poraz koji nas stavlja u tešku situaciju.