Orlići prejaki za vršnjake iz Makedonije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Orlići prejaki za vršnjake iz Makedonije

Orlići prejaki za vršnjake iz Makedonije

Juniorska reprezentacija Srbij, slavila je u prvom kontrolnom meču u okviru priprema za EP u Austriji, nad selekcijom Makedonije 33:21 (18:10). Od samog starta su „Orlići“ pokazali da su daleko kvalitetniji. Kvalitetno odigrana 3-2-1 odbrana, neutralisala je pokušaje bekovske trojke gostiju, a sa druge strane, Nemanja Mladenović, uspešno je nadigravao zonu Makedonaca.

Selektor Makedonaca, Petkovski, morao je već u petom minutu da pozove na tajm-aut pri rezultatu 4:0. To je pomoglo njegovom timu da dođe do prvog gola, ali ne i da uhvati priključak. Umesto toga, Srbija je u 17. minutu došla do 12:5, a osam minuta kasnije, na semaforu je stajalo 16:7.

Lagana egzekucija je nastavljena u drugom delu. Đukić je u 41. minutu efektnim golom doneo srpskom timu +11 (25:14), dok je rekordnih +14 zabeleženo u 49. minutu, kada je Šotić postigao jedan od pet pogodaka za 30:16.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Radovanović sa šest i pomenuti Šotić, dok je Cupara imao dobru rolu u drugom poluvremenu, odbranivši 10 šuteva gostiju. Kod gostiju, Martin Manaskov je postigao osam golova.