"Orlići" preko Švajcarske nadomak TOP 8! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlići“ preko Švajcarske nadomak TOP 8!

„Orlići“ preko Švajcarske nadomak TOP 8!

3 komentari

Juniorska reprezentacija Srbije, izborila je važnu pobedu u drugom kolu Evropskog prvenstva u austrijskom Traunu. „Orlići“ su savladali direktnog rivala u borbi za drugo mesto u grupi, Švajcarsku 29:23 (15:12) i tako se približili plasmanu u TOP 8 – glavnu fazu takmičenja. Izabranici Aleksandra Brkovića su od samog starta nametnuli jaku odbranu kao osnovnu definiciju svoje igre, a za razliku od duela sa Danskom u prvom kolu, bez oscilacija u pozicionom napadu, mladi srpski igrači su držali koncentraciju svih 60 minuta i došli do važnih bodova.

Na golu je briljirao Dejan Milosavljev sa 16 odbrana, koji je predvodio odličnu odbranu. Švajcarci su pokušali da sunovrat spreče tajm-autom u 43. minutu pri rezultatu 22:16, ali im to nije pošlo za rukom. U 51. minutu je na semaforu stajalo 26:19, kada je i bilo jasno da će bodovi u srpske ruke…

Nemanja Mladenović je predvodio pobednički sastav sa devet golova, dok je Aleksandar Radovanović postigao šest. U taboru „orlića“ su zabrinuti zbog bolnog ramena desnog beka Partizana…