"Orlići" već "Orlovi" - Šamar Nemcima u Šverinu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlići“ već „Orlovi“ – Šamar Nemcima u Šverinu!

„Orlići“ već „Orlovi“ – Šamar Nemcima u Šverinu!

Šestdeset minuta za uživanje u nemačkom Šverinu, priredila je podmlađena reprezentacija Srbije, koja je savladala dosta stariji i dosta kompletan sastav Nemačke 33:31 (16:15). Požrtvovano, nadahnuto i bez grča, selekcija sastavljena mahom od igrača iz Super lige, bivših i sadašnjih juniorskih i kadetskih reprezentativaca, ostavila je u čudu četu Martina Hojbergera, pokazavši da i pored rezultata u mlađim kategorijama, srpski reprezentativni niz ima svoje naslednike.

NEMAČKA – SRBIJA 31:33 (15:16)
Šverin
Gledalaca – 3000
Isključenja:
Sedmerci:
Crveni karton: Nemanja Ilić (44.)
NEMAČKA: Hajnefeter pet odbrana, Hafner, Genšhajmer 8(5), Rogiš, Klajn 2, Vinček, Rajhman 4, Kristofersen 4, Pevnov 1, Miler 1, Lihtlajn 10 odbrana, Daner 1, Rihvajn 1, Kaufman 2, Vajnhold 1, Kner 5
Selektor: Martin Hojberger
SRBIJA: Abadžić pet odbrana, Radovanović pet odbranа, Jošić 7/12, Šešum 6/12, N.Ilić 1/1, Krsmančić 2/3, Dragaš 1/1, Mitrović 5/8, Marjanović 1/3, Đukić 4/5, Marsenić 2/3, Mladenović, Terzić 2/2, Vukovljak, Markez 2/4.
Selektor: Veselin Vuković
Kretanje rezultata:  1:5 (7.) 2:7 (9.) 6:9 (13.) 6:11 (15.) 10:11 (24.) 11:13 (25.) 13:15 (27.) 17:18 (34.) 21:21 (41.) 22:23 (45.) 25:23 (46.) 27:24 (49.) 27:28 (54.) 28:30 (56.) 29:31 (57.)

Već u devetom minutu, Martin Hojberger je morao da zatraži tajm-aut, jer je na semaforu pisalo 7:2. „Orlovi“ su počeli u postavi Ilić – Đukić na krilima, Šešum – Mitrović – Jošić na bekovima, dok je na crti bio „najjači čovek na svetu“, Marsenić uz Radovanovića na golu. Dobra odbrana, nizala je kontre, a tri vezane Mitrovića, Đukića i Ilića velikih +5 – 7:2.

NEMCI U ČUDU

Konsolidovali su se Nemci, donekle, preko Uvea Genšhajmera, koji je postigao prva tri gola za „Pancere“. Tu je bio i srpski „krvnik“ Kristofersen, pa je Nemaćka prišla na 9:6 u 13. minutu. Opušteno i bez straha, „prangijali“ su srpski bekovi po Hajnefeteru, prvo Šešum, a onda i Ljubomir Jošić, koji je potvrdio status rasnog šutera (11:6 – 15.). Usledila su četiri gola Nemaca (11:10), a „Orlove“ su do vođstva na poluvremenu doveli Šešum i debitant, Stefan Terzić, koji je sa dva vezana gola na samom kraju prvog dela, pokazao da dobro „uči“ u HSV-u – 16:15.

Početkom drugog dela, dobili su Nemci snagu u golmanu Lihtlajnu, a dobru rolu iz prvog poluvremena, nastavio je bek Kner. Igralo se manje-više gol za gol do 43. minuta i 22:22, a najbolji akter u redovima Srbije, bio je Uroš Mitrović, koji najavljuje i igrama u Partizanu odličnu sezonu i povratak u reprezentativnu formu.

PRETUČENI RAJHMAN

Tada danak neiskustvu plaća Nemanja Ilić, koji „diže“ Rajhmana pri šutu sa desnog krila i dobija direktan crveni karton u 44. minutu. Posle njega, faul nad istim igračem za dva minuta, pravi Miloš Dragaš. a Nemci to koriste i bravurama Genshajmera iz sedmeraca dolaze do +3 (27:24).

„GUMA“ ĐUKIĆ I „BUM BUM“ JOŠIĆ

I kad se mislilo da je gotovo, dobili smo ono što nemamo poslednjih godina – odličnu završnicu. Posle tajm-auta Veselina Vukovića, „Orlovi“ prave 4:0 (Marjanović, Đukić, Jošić, pa Krsmančić) – 28:27 (53.). Kraj su ukrasili Šešum, raspucani Jošić i lucidni Darko Đukić, koji je poneo epitet junaka utakmice. Do ludila je par puta doveo Lihtlajna, počastio ga i „kokicom“, pa je na terenu svima bilo jasno da se ovi momci ne plaše – na kraju 33:31 za Srbiju.

Drugi meč se igra u Roštoku u nedelju od 15:30.