"Orlovi" odradili Alžir - Čekaju se Španci - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Orlovi" odradili Alžir – Čekaju se Španci

"Orlovi" odradili Alžir – Čekaju se Španci

Reprezentacija Srbije savladala je Alžir 26:18 (15:10) u trećem kolu kvalifikacionog turnira u Alikante za Olimpijske Igre u Londonu. „Orlovima“ ostaje da sačekaju ishod duela između Španije i Poljske (20.15), a  samo ih pobeda domaćina vodi na Olimpijske Igre. Motivisanom i pametnom igrom izabranici Veselina Vukovića, izašli su lako na kraj sa borbenim Afrikancima, koji su, naročito prvog dana, prikazali kvalitet za poštovanje svojih evropskih takmaca. Meč je prelomljen sredinom drugog poluvremena, kada je srpska odbrana predvođena raspoloženim Darkom Stanićem u potpunosti zaustavila alžirske bekove i svela ih na četiri gola do 54. minuta (25:14).

Isključenja:   10 minuta / 6 minuta
SRBIJA: Marjanac,  Šešum 3, Vujin 6(3), Nikčević 2, Kostadinović , Toskić 3, Stanić 14 odbrana, Ilić 1, Marković 2, Prodanović 1, Stojković 1, Rnić 3, Beljanski, Nenadić, Čutura  4, Stanković
ALŽIR: Kerbuš 7 odbrana, Busmal, Ferad, Zuai, Berkuš 3, Daud 2, Buriše, Rahim, Bultif 3, Bubaui, Kabaše 2, Čebur, Sudani, Benali 5(1), Gaceb, Mokrani 2, Čeih 1, Benmeni odbrana i sedmerac
KRETANjE REZULTATA: 5:1 (9.) 6:4 (11.) 7:5 (14.) 10:5 (18.) 12:6 (22.) 12:9 (25.)  14:9 (29.) 17:11 (36.) 20:13 (42.) 22:14 (48.) 25:14 (54.) 26:18 (57.)

Namera Veselina Vukovića da sa isturenim Petrom Nenadićem u 5-1 odbrani neutrališe najopasnijeg Alžirca, levog beka, Mesauda Berkuša, u potpunosti je urodila plodom. Alžirci su u prvih devet minuta postigli samo jedan gol, dok su za to vreme „Orlovi“ solidno nadigravali histeričnu 3-3 asistencijama ka Alemu Toskiću na crti. Dalibor Čutura je solo prodorom doveo Srbiju u vođstvo 5:1 u devetom minutu.

Alžirci su odlično iskroristili brojčanu prednost posle isključenja Toskića, za dva minuta postigli tri gola i primakli se na 6:4 u 11. minutu.  Na novih +3, Srbiju vode Marko Vujin i Dobrivoje Marković, koji je priliku dobio nakon povrede Ivana Nikčevića, posle grubog starta Benalija (8:5). Kompletna odbrana „Orlova“ nije imala problema da zaustavi alžirske bekove, Stanić je sakupljao sve ono što je prelazilo blok Ilića i Beljanskog. Po oprobanom receptu, Čutura solo prodorom, a Toskić brzinom i snagom na liniji, po prvi put doneli su našoj reprezentaciji +5 (10:5) u 18. minutu.

Pokušao je Vuković da rastereti neke od najangažovanijih igrača, priliku u napadu su dobili Ivan Stanković i Momir Rnić, koji je u u 22. minutu postigao svoj prvenac za rekordnih +6 (12:6). Međutim, Alžirci su nastavili da se fanatično borei postigli tri vezana gola preko probuđenih uzdanica na bekovima, Bultifa i Berkuša (12:9 – 25.). Do kraja poluvremena, dobru rolu ima Rastko Stojković po receptu Alema Toskića. Čutura pametno koristi svoju brzinu i raskošnu tehniku, ne bi li se Srbija vratila na +5, što potvrđuje Momir Rnić svojim drugim golm na par sekundi pre kraja – 15:10.

MAKSIMALNO ANGAŽOVANO I U DRUGIH 30 MINUTA.

Vrteći se oko magičnih +4, „Orlovi“ su nastavili da lome Alžirce dobrom odbranom i strpljivim napadom. Stanić je bio raspoložen, Nenadić zbunjivao Afrikance na prednjem u odbrani, pokrivajući čas levog  čas srednjeg beka. U ulozi golegetera, našli su se Vujin i Marković, a Srbija je u 40. minutu imala 19:12. Raspoloženi Šešum postigao je dva vezana gola, a pridružio mu se Momir Rnić, pa je u 50. minutu na semaforu pisalo 24:14. Do kraja meča, ostalo je da se rutinski odradi posao,a šansu je dobio i Miloš Kostadinović, kao poslednje prijavljeni igrač Srbije na ovom turniru…