PAO "ISTOČNI FRONT": PPD Zagreb na pobedu od TOP 16 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PAO „ISTOČNI FRONT“: PPD Zagreb na pobedu od TOP 16

PAO „ISTOČNI FRONT“: PPD Zagreb na pobedu od TOP 16

Posle velike borbe, rukometaši PPD Zagreb došli su do zlata vredne pobede protiv Meškova iz Bresta 25:23 (11:8) u šestom kolu EHF Lige šampiona. „Muški“ rukomet u zagrebačkoj Areni, nije pružio mnogo momenata za uživanje, ali jeste neizvesnost, pa su Zagrepčani praktično branili minimalnu prednost 24:23 u poslednjem napadu, da bi dve sekund pre kraja, Vuglač izborio sedmerac, kojim je sve okončano. Od gotovo za malo veresiju napravili su igrači Veselina Vujovića, s obzirom da su deset minuta pre kraja imali 21:15. Najefikasniji kod domaćih bio je Zlaja Horvat sa šest pogodaka, meč viner je bio Sandro Obranović sa četiri važna gola, a kod gostiju, Rastko Stojković sa devet golova, odnosno, Ivan Pešić sa 13 odbrana, bili su dominantne figure…

PPD ZAGREB – MEŠKOV BREST 25:23 (11:8)
PPD: Ivić tri odbrane, Stevanović osam odbrana, Mihić 3/5, Brozović 2/4, Stepančić 2/3, Vuglač 3/5, Šušnja 1/2, J. Valčić 1/2, Horvat 6(2)/6, Raković 1/2, Obranović 4/6, Šprem 1/2
MEŠKOV: Pešić 13 odbrana, Manojlović 5/9, Nikulenka 0/3, Stojković 9(5)/10),  Razgor 2/3, Špiler 0/2, Šilović 3/4, Božović 0/3, Rutenka 4/5
SEMAFOR: 1:2 (5.) 3:3 (11.) 5:3 (15.) 6:4 (17.) 6:7 (20.) 7:8 (22.) 11:8 (30.) 14:9 (36.) 14:11 (40.) 16:13 (45.) 18:15 (47.) 21:15 (50.) 22:20 (55.) 23:22 (59.)
IGRAČ UTAKMICE: Rastko Stojković (Meškov)
VEČE ZA ZABORAV: Josip Valčić (PPD Zagreb) / David Špiler

Meč je počeo u ratobornom maniru, pucalo je na obe strane. Loše izraelske sudije, već su u trećem minutu propustile da uhvate meč za dizgine, posle brutalnog kidanja ramena Luke Stepančića od strane Džainisa Rutenke u jednoj polukontri, koji je trebalo da završi u svlačionici. Na startu, dominirala je Zagrebova odbrana, Meškov se mučio u napadu, gde je praktično sve bilo u rukama Nikole Manojlovića i Rastka Stojkovića, dok je ostatak bekovske linije poput Špilera i Božovića ličio na grupu uplašenih početnika.

Reagovao je trener Belorusa Željko Babić već u 14. minutu tajm-autom, kada je Zagreb došao do 5:3, drugim golom Lovre Mihića iz kontre. Sredinom poluvremena, Beloruse je čuvao odlični Ivan Pešić, koji je zasenio Filipa Ivića na drugoj strani, sve do ulaska Ivana Stevanovića, koji se razbranio.

Pre toga, usledila je serija 3:0 Meškova za 6:7 (20.) u režiji Manojlovića i Stojkovića, koji su bili strelci sedam od osam golova svog tima u prvom poluvremenu (Razgor dodao još jedan). Umorio se srpski bek, dok je pivotmen dobio propisne batine na crti, a Zagreb, het-trikom Zlaje Horvata otišao na odmor sa velikih +3 – 11:8.

NAJVEĆE VOĐSTVO ZAGREBA 21:15 (50.)
MEŠKOV POSLEDNJI GOL U 1. POL U 22. MINUTU
BELORUSI BEZ GOLA 13 MINUTA (7:8 – 13:8)
RASTKO STOJKOVIĆ 9/10 – 90%
PRVIH DEVET GOLOVA BELORUSA DALI EX-YU IGRAČI
ZLAJA HORVAT 6/6 – BEZ GREŠKE

Meškov sa dva i po igrača, i Zagreb, u čiju  se listu strelaca upisalo 11 prvotimaca, nastavili su žestok duel, a golovi Jose Valčića i trećeg desnog beka koga je Vujović poslao na teren, Luke Šebetića, doneli su domaćem timu +5 – 13:8 već u 32. minutu. Tu distancu je Zagreb držao do 43. minuta (16:11) uz dodatak da je posustalog Manojlovića u egzekuciji spolja zamenio desni bek Šilović.

OBRANOVIĆ – STOJKOVIĆ „BANG – BANG“

Do +6, stigao je Zagreb u 50. minutu – 21:15 golom Sandra Obranovića, koji je četiri od šest poslednjih golova, nadomestio „malterisanje“ desnorukih bekova u svom timu u većem delu meča. I kada se pomislio da bi Zagreb mogao i preko +4, potrebnih da bi se u međusobnom skoru bio bolji od Belorusa (prvi meč  22:26), krenula je simultanka Rastka Stojkovića, koji je u samo par napada pokazao kakav je rutiner ekstra klase. Za četiri minuta, Meškov je postigao pet golova preko svog pivotmena i probuđenog Rutenke na desnom krilu, a Zagrebova prednost se istopila do 22:20.

Reagovao je Vujović tajm-autom, smirio svoje momke, pala je dobra i gol Šprema, ali se devetim golom Stojkovića, Meškov približio na 23:22 na 90 sekundi pre kraja,

Gol Obranovića za 24:22 na 58:45, pratio je pogodak Rutenke za 24:23 na 55 sekundi do kraja. Pozvao je Vujović na tajm-aut, ubacio drugo levo krilo umesto pivota, krenula je jurnjava, a Vuglač izborio diskutabilan sedmerac dve sekunde pre kraja. Bilo kako bilo, vremena ne bi bilo ni da je lopta dodeljena Belorusima. Horvat je lobom zaokružio priču 25:23.

Zagrebu treba još jedna pobeda za TOP 16. Stižu PSŽ i La Rioha…