Partizan demolirao Slogu i izborio Ligu šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan demolirao Slogu i izborio Ligu šampiona!

Partizan demolirao Slogu i izborio Ligu šampiona!

Srbija će drugu godinu zaredom imati predstavnika u VELUKS EHF Ligi šampiona, a to će biti beogradski Partizan. Srpski šampion je u finalnom meču kvalifikacija na beogradskoj “Banjici” demonstrirao silu nad šampionom BiH, Slogom iz Doboja 31:16 (15:8).

PARTIZAN – SLOGA 31:16 (15:8)
Hala „Banjica“
Gledalaca – 2000
Sudije: Hansen i Gjeding
Isključenja:
Sedmerci:
PARTIZAN: Vasić 14 odbrana, Milošević 1, Ilić V 2, Mešter, Radanović, Pavlović , Maksić 9, Žujovič 4, Radovanović tri odbrane , Kajganić 2(1), Radivojević 3, Ilić N 4, Kostadinović , Ivošević 1, Mitrović 3, Marsenić 2
SLOGA: SLOGA: Dejanović 11 odbrana, Biljaka, Vukićević 1, Šijaković , Memišević, Antonović , Stanković 1 , Čakić 2, Maksimović, Pavlov, Pešić 7(1), Đurić, Panić, Kukrika 1, Beljić 3
KRETANJE REZULTATA: 4:0 (6.) 11:1 (18.) 12:4 (23.) 18:8 (35.) 28:11 (51.)

Dva gola Sloge za 20. minuta finalnog meča kvalifikacija na beogradskoj “Banjici”, najbolji su pokazatelj, kako su Dobojlije ušle u meč i reagovale na sjajnu atmosferu koju su priredili domaći navijači. Pešić, Kukrika i Biljaka bili su daleko ispod nivoa svoje igre iz meča sa Lovćenom, a i kada bi odbrana Partizana bila nadigrana, iza nje stajao je sjajni Dejan Vasić, koji je za prvih petnaest minuta sakupio osam odbrana.

Ređali su se golovi crno-belih, vodio je Partizan 4:0 (6.), 6:1 (12.), najviše +10 – 11:1 (18.), kada je ubilački instinkt Maksića (počeo sa 5/5) i ostalih počeo da popušta. Aleksandar Beljić je sa tri vezana gola pokrenuo Slogu, usledila je serija golova šampiona BiH i par dobrih intervencija Dejanovića, pa je Partizan u 26. minutu imao +6 (13:7). Do kraja poluvremena, uspeli su crno-beli da dođu do +7 golom Nemanje Ilića – 15:8.

U drugom poluvremenu, nastavila se dominacija Partizana. Napad Sloge se raspao, a crno-beli su sa svih pozicija rešetali solidnog Dejanovića, koji je ublažio poraz svoje ekipe. U 39. minutu, bilo je 21:10, šest minuta kasnije 25:11, i tada je bilo jasno da će Partizan u Ligu šampiona…