Partizan odbranio Super Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan odbranio Super Kup!

Partizan odbranio Super Kup!

Srpski šampion, Partizan, nastavio je nisku uspeha u domaćim takmičenjima, osvojivši Super Kup Srbije u Aranđelovcu, četvrti uzastopni trofej na domaćim terenima u prethodnih godinu dana. Crno-beli su slomili otpor prvoligaša, Spartak Vojputa 26:19 (11:12) u prvom delu drugog poluvremena i zasluženo došli do trijumfa. Dobra odbrana iza koje je stajao Vasić na golu, neutralisala je sve pokušaje Subotičana, koji su prvi gol iz igre u nastavku postigli posle petnaest minuta igre. No, tada je već bilo kasno za preokret i bilo kakvo ozbiljnije vraćanje u meč.

Partizan – Spartak 26:19 (11:12)

Aranđelovac – Dvorana: SRC Šumadija. Gledalaca: 1.000. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Partizan 3 (2), Spartak Vojput 2 (2). Isključenja: Partizan 6, Spartak Vojput 12 minuta.

PARTIZAN: Vasić (6 odbrana), V. Ilić 1, Mešter, Radanović, Pavlović, Maksić 4, Žujović 3, M. Radovanović (6 odbrana), Kajganić, Radivojević 3 (2), N. Ilić 5, A. Radovanović 1, Kostadinović, Ivošević, Mitrović 5, Marsenić 4.

SPARTAK VOJPUT: Vukosavljević, Kosović, Jelić 2, Pavlović, Janjić, Kaltak 2, Kovačević 4, Todorović 1, Matić, Jovanović 1, Kukić (7 odbrana), Distol 5, Patočkai, Papić 2 (2), Božović 2, Đukanović (1 odbrana).

Igrač utakmice: Uroš Mitrović (Partizan).

Semafor: 2:5 (7), 7:5 (15), 14:12 (35), 19:13 (43), 23:17 (56).