Partizan osvojio 10. Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan osvojio 10. Kup!

Partizan osvojio 10. Kup!

Partizan je osvojio 10. nacionalni Kup pobedom u finalnom meču turnira u Boru nad subotičkim Spartak Vojputom 23:22 (12:12). Svih 60 minuta, viđena je velika borba na istoku Srbije. Prvoligaš iz Subotice, do poslednjeg sekunda je bio ravnopravan protivnik srpskom šampionu. U poslednjih 10 minuta, ušlo se u egalu 20:20, a može se reći da je tada presudila bolja odbrana crno-belih, koji su znali da osujete najopasnije igrače u četi Vuka Roganovića, Distova i Božovića.

Da je vrag odneo šalu, shvatili su igrači trenera Partizana Aleksandra Brkovića već posle petnaestak minuta, u kojima su Subotičani dominirali. Vodio je prvoligaš i sa +4 u 23. minutu 11:7, ali u tom ritmu, trećeplasirana ekipa prvoligaškog karavana, nije uspela da izdrži. Crno-beli su se do kraja poluvremena vratili u meč, a početkom drugog poluvremena, preko najiskusnijih, Maksića i Mandića, preuzeli rezultatsku inicijativu. I kada se pomislilo da će Partizan uspeti da slomi otpor rivala (18:16, 43.), to šampionu nije pošlo za rukom. Vratili su se Subotičani predvođeni iskusnim „vukom“, Vukom Roganovićem, na kraju imali i poslednjih par sekundi za eventualni remi, ali u tome nisu uspeli.

Partizan slavi prvi Kup posle 2008. godine. Beogradski tim je u prilici da osvoji „duplu krunu“, a za to im je potrebna još pobeda nad novosadskom Vojvodinom u Beogradu.