Partizan slavio u derbiju - Titula u džepu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan slavio u derbiju – Titula u džepu

Partizan slavio u derbiju – Titula u džepu

Rukometaši Partizana, slavili su u derbiju 23. kola Super lige nad Crvenom zvezdom 25:23 (13:11) pred 2000 gledalaca na "Banjici". Loša rukometna predstava sa puno tehničkih grešaka i golmanima (Milić i Ljubišić), kao najboljim akterima, dobila je svog junaka u Nemanji Iliću, levom krilu Partizana, koji je sa dva poslednja gola na meču, rešio pitanje pobednika i svom timu doneo "plus osam" na ligaškoj tabeli. Kod crno-belih, upravo je Ilić sa Nenadom Maksićem bio najefikasniji sa po pet golova, dok je kod Zvezde, sve polazilo od Srđana Trivundže (9(5)/20).

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 25:23 (13:11)
Hala "Banjica"
Gledalaca – 2000
Sudije – Mašić / Marić
PARTIZAN: Golubović, Butulija 2/4, B.Radanović 2/3, Dimitrijević 4/8, Maksić 5(2)/10, Milić 11 odbrana i dva sedmerca, S.Radanović, Radivojević, Džamić jedna odbrana, Pilipović 2/5, Ilić 5(2)/8, Kostadinović 1/5, Rašić 1/1, Marijanac 3/8.
CRVENA ZVEZDA: Ivanišević dva sedmerca, Živković 2/4, Pešić 5/6, Pantelić, Perović 1/1, Đurić 0/5, Ristić 3/3, Ljubišić 14 odbrana, Pušica, Radulović 1/2, Ćirić, Trivundža 9(5)/20, Zelenović 2/7
Kretanje rezultata:  3:0 (4.) 5:1 (8.) 7:4 (15.) 11:6 (20.) 11:11 (47.) 16:13 (37.) 19:16 (44.) 20:18 (27.) 23:20 (55.) 23:22 (58.) 24:23 (58:09)

Gledaoci na "Banjici" i pored malih TV ekrana, nisu imali prilike da uživaju u vrhunskom rukometu, ali neizvesnosti u meču dve vodeće ekipe srpskog prvenstva, nije nedostajalo. Meč je rešen u poslednjim sekundama. Zvezda je imala napad za nerešeno, ali se sa loptom spetljao Zelenović, što su crno-beli iz kontre kaznili preko omalenog Nemanje Ilića. Juniorski reprezentativac, popravio je utisak koji su ostavila krila Partizana (Kostadinović i Pilipović) u duelima sa raspoloženim Bojanom Ljubišićem.

Početak meča je pripao Partizanu. Zvezda je ušla u meč sa Ćirićem na srednjem beku, koji se nije snašao u napadu. Svu odgovornost, preuzimali su Trivundža i Zelenović, koji nisu dobro otvorili meč, a izabranici Aleksandra Brkovića, uvećavali su prednost (3:0, 5:1, 11:6). Sredinom prvog poluvremena, dolazi do opuštanja kod igrača Partizana, koji su na trenutak pomislili da je sve već gotovo. Crveno-beli dobijaju na inspiraciji ulaskom Radulovića, prave seriju od 5:0 u osam minuta i dolaze do egala – 11:11 (27.). Na poluvreme, kao i na kraju meča, vodi gol Nemanje Ilića za 13:11.

Uloge lidera početkom drugog dela preuzimaju najiskusniji – Maksić i Trivundža. Banjalučanin u redovima Zvezde, praktično predstavlja jedinog igrača u bekovskoj liniji Crvene zvezde, što je slaba reč ako se vidi podatak da je šutnuo 20 lopti od 47 svog tima. Zelenovića ne ide, a Đurić ulazi u seriju 0/5. Bez obzira na sve, Zvezda se drži u susretu, prevashodno zahvaljujući Bojanu Ljubišiću, koji podršku ima od Trivundže i raspoloženog Pešića na crti. U 46. minutu je 19:18 za Partizan. Branko Radanović vodi svoj tima na +3 (23:20), ali Živković i Perović vraćaju Zvezdu u život – 23:22. Ilić vodi na 24:22, Trivundža smanjuje na 24:23. Zvezda ulazi u poslednji napad sa mogućnošću da izjednači, ali posle greške, Ilić stavlja tačku na priču o pobedniku i novom šampionu Srbije.