"PET MINUTA POSLE": Kraj Metalurgove bajke - Povratak Štrleka i "Yes, we did it" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „PET MINUTA POSLE“: Kraj Metalurgove bajke – Povratak Štrleka i „Yes, we did it“

Pobede i četiri poraza od poljskog Kelcea, završni su bilans istorijske sezone skopskog Metalurga u EHF Ligi šampiona, završene među osam najboljih ekipa u Evropi. U Kelceu nije bilo „goriva“ za ozbiljniji otpor, a čini se da su se pri kraju misli okrenule ka dvoboju sa Vardarom na domaćoj sceni koji čeka već za par dana

SLOVENCI „ZAKRVILI“ VEĆ NA STARTU

Krenulo je žestoko u Kelceu. Već u 46. sekundi, Mihal Jurecki je praktično „nokautirao“ Renata Vugrineca, koji je više od minuta proveo ležeći na zemlji. Već u narednom napadu, Slovenac nije poštedeo svog nekadašnjeg saigrača iz zlatnih dana Celja, Uroša Zormana. TV kamere su zabeležile i verbalni duel…

KRVAVI MUSA

Koliko se nisu štedeli ni jedni ni drugi, najbolje govori podatak iz desetog  minuta, kada je Željko Musa napustio teren krvavog nosa. Do kraja utakmice, Rastko Stojković je pravio mnogo problema makedonskoj odbrani i bio jedan od najzaslužnijih za trijumf svog tima.

LETEĆI ČUPIĆ

Prvi gol Poljaka na istorijskom meču bio je delo raspoloženog Ivana Čupića, koji je i skokom u znak proslave, potvrdio da je teška povreda stvar prošlosti, a samopouzdanje ono što se vratilo. Ipak, dva sedmerca desnog krila reprezentacije Hrvatske nisu završila u mrežu Angelova, pa ni Stanića (lob – stativa). Čupić se, međutim, odužio na sjajan način. Prilikom brojčane prednosti Metalurga pri rezultatu 15:11, u dva navrata u manje od minuta, sprečio je golove iz kontre Makedonaca. Prvi put je presekao loptu ka Mandiću, a odmah zatim se postavio dobro i ispred Georgievskog, koji nije imao dobar ugao da savlada Loserta.

ŠTRLEK IS BACK

Lepa vest za svetski rukomet –vratio se Manuel Štrlek. Dobri dečko hrvatskog rukometa, virtuoz na svojoj poziciji, postigao je svog prvi evroligaški gol iz kontre u 51. minutu, kada je „spustio“ loptu pored Stanića. Rutina i magija se nije izgubila za tri meseca…

METALURG DVA GOLA ZA 15 MINUTA

Bez Kozline i Batinovića, sa indisponiranim Mirkulovskim, pročitanim Mojsovskim i Vugrinecom, Lino Červar nije imao opciju u napadu na visoke i agresivne Poljake. Samo dva postignuta gola od 39. do 54. minuta (15:11 – 23:13), najbolje govore o nemoći makedonskog šampiona u Poljskoj.

YES, WE DID IT!

„Da, uspeli smo“, glasio je slavljenički slogan na majicama, ali i drvenim parolama, koje su nosili igrači i navijači Kelcea posle poslednjeg sudijskog zvižduka. Među njima i najsrećniji, „bos“, Bertus Servas, čije su se godine ulaganja isplatile. Kelce se bori za finale F4!