POČEO PLEJ-OF: Poraz Zvezde u "Jezeru" - Silna Metaloplastika! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan POČEO PLEJ-OF: Poraz Zvezde u „Jezeru“ – Silna Metaloplastika!

POČEO PLEJ-OF: Poraz Zvezde u „Jezeru“ – Silna Metaloplastika!

Ako se po jutru dan poznaje, čeka nas izuzetno zanimljiva i neizvesna borba za titulu šampiona u srpskom rukometu! U prva dva meča nepotpunog prvog kola plej-ofa, domaći timovi zabeležili su sigurne pobede. Kragujevački Radnički je u svom „Jezeru“ savladao Crvenu zvezdu 33:28 (15:13). Kao i pre mesec dana u regularnom delu šampionata (28:21), izabranici trenera Nedeljka Vučkovića, dominirali su u duelu sa Beograđanima, predvođeni odličnim srednjim bekom, bivšim članom Crvene zvezde, Dejanom Pralicom, najboljim strelcem sa sedam golova. Po šest su za domaće postigli Rajičević, Gugleta i Šmigić. Zvezda je u više navrata dolazila do -2, u 40. minutu i na gol (20:19), ali nije bilo snage za preokret u timu Nenada Peruničića. Jedini koji je bio na nivou pobednika, bio je „plej“ Nikola Lazić, koji je čak 11 puta zatresao mrežu Kragujevčana.

Ni u Šapcu nije bilo velike neizvesnosti. Metaloplastika je nastavila pobednički niz trijumfom nad niškim Železničarom 35:26 (17:9). Pitanje pobednika u legendarnoj hali „Zorka“ nije se postavljalo ni jednog trenutka. Polufinalista Čelendž Kupa, pokazao je da u zavidnoj formi dočekuje finiš sezone i borbu za trofeje na tri fronta. Nišlije su se držale u prvih desetak minuta (5:5), kada je domaći tim predvođen raspucanim povremenim srpskim reprezentativcem, Milošem Dragašem, strelcem deset golova, serijom 8:1 do kraja poluvremena napravio velikih + (15:7). Železničar, međutim, nije odustao od namere da pruži dostojan otpor, smanjio je u 55. minutu na -4 (29:25), kada su Šapčani dodali gas i serijom 5:0 završili meč. Kod pobednika, legendarni Žikica Milosavljević je uz Dragaša, bio najefikasniji sa šest golova, dok je Nišlije predvodio Basarić sa istim brojem golova.

U poslednjem meču prvog kola u subotu od 18 časova se u novosadskoj hali „SPENS“ sastaju aktuelni šampion, Vojvodina i osvajač Kupa, beogradski Partizan. Meč se igra u okviru finalnog turnira regionalne SEHA GAZPROM Južni Tok lige, koji počinje u petak i traje sve do nedelje.