POSTALA RUTINA: Makedonci do četvrtog SP u nizu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan POSTALA RUTINA: Makedonci do četvrtog SP u nizu!

POSTALA RUTINA: Makedonci do četvrtog SP u nizu!

Reprezentacija Makedonije izborila je šesto učešće na Svetskim prvenstvima! Posle debija 1999. godine u Egiptu, Kiril Lazarov i društvo će imati priliku da zaigraju na planetarnoj smotri i dve decenije kasnije, s obzirom da Rumuni nisu mogli više od pirove pobede 26:25 (12:11) u Klužu pred 2.500 gledalaca. Više nego nedovoljno posle ubedljive pobede Makedonaca u Skoplju – 32:24.

Imao je sastav Raula Gonzalesa pod kontrolom revanš duel, a kada su se Rumuni u 55. minutu ponadali u čudo posle realizovane kontre za 25:22, usledio je cepelin Georgievskog i Filipa Lazarova za konačno slamanje otpora domaćina. Najveću prednost domaći su imali par minuta ranije – 24:20.

Dejan Manaskov je bio najefikasniji u porazu sa sedam golova, Kiril Lazarov je dodao šest, a Stojanče Stoilov četiri gola, dok je sa druge strane Grigoras osam puta bio precizan.

Makedonija će tako četvrti put u nizu učestvovati na Svetskim prvenstvima, a sve je počelo od Španije 2013….