Povratak na pobednički kolosek: Nexe bolje od Steaue - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Povratak na pobednički kolosek: Nexe bolje od Steaue

Povratak na pobednički kolosek: Nexe bolje od Steaue

U poslednjem meču 6. kola SEHA Gasprom lige, Nexe je pred svojim navijačima u Našicama očekivano savladao rumunsku Steauu rezultatom 28:23 (12:11), i tako se izjednačio sa Vardarom i PPD Zagrebom na vrhu tabele, sa skorom od pet pobeda i jednim porazom.

Steaua je u Hrvatsku došla sa svega 10 igrača, od toga dva golmana, a da kadrovska situacija gostiju postane još lošija tokom meča, potrudio se pivotmen Bekeru, kojem su srpski arbitri Stojković i Nikolić opravdano pokazali crveni karton u finišu prvog poluvremena.

Iako desetkovana, Steaua je držala priključak do sredine drugog dela, ali više od toga nije mogla. „Gromovi“ su bili dominantni u poslednjih 15 minuta i uspisali rutnisku pobedu, predvođeni odličnim Tomijem Vozabom, koji je još jednom dokazao da je veliko pojačanje za hrvatskog viceprvaka. Bivši igrač Nima bio je najefikasniji sa šest golova, dva  više od Šipića, Buvinića i Etera.

Na drugoj strani, najbolji su bili Vegar sa sedam i Florea sa pet.