PREMIJER LIGA: Buzetu (opet) presudila kratka klupa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PREMIJER LIGA: Buzetu (opet) presudila kratka klupa

PREMIJER LIGA: Buzetu (opet) presudila kratka klupa

Peto je kolo Premijer lige u buzetsku dvoranu donijelo istarski derbi koji je svojim tijekom u potpunosti opravdao ovaj epitet. Gosti iz Umaga nikako nisu uspijevali pronaći rješenje za domaći trolist Matanović-Prskalo-Galijot koji im je već do poluvremena postigao čak 12 pogodaka (od ukupno 14 Buzetovih), što je ekipi trenera Dunata uz solidnu partiju vratara Jovića bilo dovoljno kako bi konstantno održavala prednost na svojoj strani. Ona je na momente sezala i do tri pogotka razlike, ali na odmor su domaćini ipak otišli sa nešto manjih 14:12. Na žalost Buzetova stožera, obrane koje je njihov vratar Jović upisao u prvom poluvremenu bile su gotovo jednake i ukupnom broju.

U nastavku tek tri njegove uspješne intervencije i jedna Jermanova – dovoljno da se Umag uspijeva održati u igri, a preko Bošnjaka u 46. minuti i povesti po prvi puta u utakmici (19:20). Domaćin se ne predaje, igra gol za gol sve do pred sam kraj utakmice kada Staparovim pogodcima Umažani uspijevaju otići na +2. Iskusni Prskalo još je jednom uspio smanjiti na pogodak zaostatka da bi Sever u posljednjoj minuti utakmice za goste uspio riješiti pitanje pobjednika. Sve u svemu, može se zaključiti da je manjak mogućnosti rotiranja još jednom presudio Dunatovoj ekipi, kao što je bio slučaj i u ranijim ovosezonskim susretima.

Iza posljednjeg Severova pogotka na današnjoj utakmici preostalo je još jedino vremena da domaći desni krilni Matanović postigne svoj osmi pogodak za konačnih 25:26 te tako postane najefikasniji igrač susreta. Osim njega, istaknuli su se i Prskalo sa sedam te Galijot sa šest pogodaka. Umažane je pak predvodio kapetan Stapar sa sedam pogodaka, koliko je pridodao i odlični lijevi krilni Ravnić bez ijednog promašaja.

Ivanić – Marina Kaštela 21:15 (13:8)

U             +             x              –              GD:GP                  +/-          B

1. VARAŽDIN 1930 5              5              0              0              161:136 25           10
  2. POREČ 5              5              0              0              152:129 23          10
  3. DUBRAVA 5              4              0              1              163:142 21          8
  4. UMAG 5              4              0              1              140:121 19          8
  5. GORICA 5              3              0              2              148:142   6            6
  6. IVANIĆ 5              2              1              2              118:120 -2           5
  7. SPAČVA-VINKOVCI 5              2              0              3              139:133                  6             4
  8. ZAMET 5              1              2              2              142:150 -8           4
  9. ĐAKOVO 5              2              0              3              129:142 -13          4
  10. BUZET 5              1              1              3              123:133 -10          3
  11. BJELOVAR 5              1              0              4              151:147   4            2
  12. MARINA KAŠTELA 5              1              0              4              108:114 -6            2
  13. KARLOVAC 5              1              0              4              118:137 -19          2
  14. SPLIT 5              0              2              3              128:174 -46          2