PROBUDILI SE: Vojvodina bolja od Metalurga - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PROBUDILI SE: Vojvodina bolja od Metalurga

PROBUDILI SE: Vojvodina bolja od Metalurga

Šok terapija izazvana razlazom sa trenerom Boškom Rudićem urodila je plodom, a sastav srpskog šampiona Vojvodine konačno je odigrao u skladu sa svojim kvalitetom za prvu pobedu u SEHA GAZPROM ligi ove sezone! U hali Slana bara pao je Metalurg 21:19 (11:11) posle velike borbe, veoma zanimljivog meča u kome su odbrane bile jači deo timova. Više nema tima bez pobede u regionalnom takmičenju.

Da je motivacija na totalno drugačijem nivou posle najnovijih dešavanja u klubu, videlo se već na startu, kada su jakom odbranom Novosađani dali šansu svojim krilima Stojanoviću i Stankoviću da upišu lake golove za 5:2.

Vratio se Metalurg golovima Kuzmanovskog i Anđelića. Vanja Ilić je postavio stvari u egal na 9:9, pre nego je Filip Kuzmanovski preokrenuo na 10:11 minut do odmora.

Ponovo je na startu Vojvodina pokazala veliku angažovanost, a Metalurg je ostao bez gola u prvih 11 minuta drugog poluvremena. Poveli su izabranici Dragana Kukića, koji je preuzeo ulogu glavnog trenera do izbora novog šefa struke, 15:12, ali se tim Lina Červara nije predao.

Par odbrana Darka Arsića osokolila su makedonski sastav, a gol Bože Anđelića za 16:17 bio je kruna serije Metalurga 5:1. Vratio se domaćin golom Nenada Vučkovića, a riskantna odluka Červara da pri rezultatu 19:18 za domaći sastav odigra u napadu bez golmana sa igračem manje (6 na 6), bila je kažnjena drugim golom Miloša Grozdanića (na praznu mrežu) u 57. minutu.

Overa pobede pripala je Radovanu Ostojiću minut pre kraja. Vojvodina slavi prvu pobedu u regionalnom takmičenju. Najefikasniji kod domaćina bio je Vukašin Stojanović sa šest golova, dok je Dušan Trifković postigao četiri. Sa druge strane, Arsić je izbrojao 11 odbrana uz pet golova Kuzmanovskog i ćetiri Anđelića.