PRVI BOD U ELITI: Lokomotiva izborila remi u Švedskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PRVI BOD U ELITI: Lokomotiva izborila remi u Švedskoj

PRVI BOD U ELITI: Lokomotiva izborila remi u Švedskoj

Zorica Radojkovic

Posle dva poraza u prva dva kola, rukometašice Lokomotive odigrale su nerešeno u gostima kod Sävehofa 29:29 (15:15) i uzele prvi bod u Ligi šampiona. Uz veliku podršku sunarodnika koji žive u Švedskoj, Lokosice su krenule silovito i nakon tri minute, pogocima Lidije Horvat, Anete Benko i Sonje Bašić povele 3:0. Imale su tu prednost nekoliko puta tijekom utakmice, no zahvaljujući (opet!) brojnim tehničkim pogreškama Šveđanke su se uvijek uspijevale vratiti. Tako se na odmor otišlo neodlučenim rezultatom 15:15.

Seriju pogrešaka Lokomotiva nastavlja i početkom drugog poluvremena pa Sävehof bježi na 17:15. Osim u postizanju pogodaka, Šveđanke su se nadmetale s našim igračicama i u broju pogrešaka u igri pa je rezultat brzo opet poravnat. Odlične su kod Sävehofa bile Ida Oden (10 pogodaka) i Jenny Alm (8), a s druge strane odlično su im parirale Lokosice Neli Irman (7) Michaela Hrbkova  (6).

Došle su Lokosice ponovno do tri pogotka prednosti, no nove tehničke pogreške i jedna čudna sudačka odluka na samom kraju utakmice (sedmerac za Sävehof umjesto lopte za Lokomotivu) rezltat su na kaju dovele do nerješenih 22:22.

„Mislim da smo dobro odigrale, ali neke pogreške tijekom utakmice su nas bacale natrag u neriješen rezultat. Na kraju je i sudac svirao nešto što nije trebao i završilo je neriješeno. Pobijedit ćemo u Zagrebu!“, rekla je nakon utakmice Neli Irman.

Ni trener Irfan Smajlagić nije bio nezadovoljan, usprkos propuštenoj prigodi za pobjedom.

„Bilo je i dobrih i loših trenutaka, zbog onog na kraju možda možemo biti malo razočarani. No i to je škola koja se plaća. Mislim da su moje igračice odigrale dobru utakmicu, većim djelom su sve držale pod kontrolom i igrale dobru obranu. Šteta zbog propuštene pobjede, o treba još vremena da sve dođe na svoje mjesto u igri.“

Izvor: RK Lokomotiva