PRVI DERBI TIGRICAMA: Radnički slavio u Jagodini - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PRVI DERBI TIGRICAMA: Radnički slavio u Jagodini

PRVI DERBI TIGRICAMA: Radnički slavio u Jagodini

Rukometašice Radničkog iz Kargujevca trijumfalno su započele pohod na odbranu titule šampiona Srbije, pošto su u okviru drugog kola Superlige slavile u Jagodini protiv najvećeg rivala, 22:21 (11:9).

Duel u jagodinskoj JASSA dvorani između prvaka države i pobednika Kupa opravdao je očekivanja oko 1000 prisutnih gledalaca. Sem početnog vođstva od 1:0, domaći tim je čitavim tokom meča bio primoran da juri rezultat. Kragujevčanke su u prvom delu imale plus tri – 6:3 u 18, i 11:8 u 29. minutu.

U nastavku, izabranivi Aleksandra Radosavljevića nastavile su u istom ritmu, pa su u 37. minutu povećale prednost na 16:11. Kada je 10 minuta pre kraja Janjuševićeva pogodila za 22:18, niko nije očekivao da će to biti poslednji gol gostujućeg tima. Ipak, Jagodinke nisu uspele da dobru odbranu u potpunosti iskoriste. Jedino je Olivera Vukčević tresla mrežu u poslednjoj šestini derbija, ali njenih 10 golova nije bilo dovoljni ni za bod. Anđela Janjušević je postigla sedam u pobedničkom tabora, a za igrača utakmice proglašena je Jovana Risović.