Remi Srbije i Hrvatske u Petrovcu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Remi Srbije i Hrvatske u Petrovcu!

Remi Srbije i Hrvatske u Petrovcu!

2 komentari

Ženske reprezentacije Srbije i Hrvatske, odigrale su nerešeno 25:25 (14:12) u prvom od dva prijateljska meča u Petrovcu na Mlavi. U sjajnoj atmosferi pred 2000 gledalaca u krcatoj dvorani „Dragutin Tomašević“, viđena je velika borba i neizvesna završnica nakon koje nije bilo pobednika. Epitet igrača meča, ponela je Andrea Lekić,strelac sedam golova, Svetlana Ognjenović je dodala pet, dok se učinkom u oba pravca iskazala i Marija Lojpur sa tri pogotka. Kod Hrvatica, bolja od ostalih, bila je Maja Zebić, strelac pet golova.

Sedmerci: 4(2) / 6(5)
SRBIJA: Risović, Krpež 1, Popović 3, Lekić 7(2), Dmitrović 1, Damnjanović 3, Erić, Rajović, Trifunović, Pop Lazić 1, Ognjenović 5, Filipović, Tomašević, Đapanović, Nišavić, Milošević 1, Stoiljković, Liščević, Lojpur 3, Bartošić
HRVATSKA: Kožnjak, Petković 3, Franković 2, Pušić Koroljević 2, Žderić pet odbrana i sedmerac, Elez 3(3), Jelčić pet odbrana i sedmerac, Ježić 2, Zebić 5(2), Peraica 3, Janković 2, Džono, Čović 1, Knježević, Bašić 2, Bukovina
KRETANJE REZULTATA: 2:1 (4.) 4:3 (10.) 4:6 (12.) 7:6 (16.) 7:9 (18.) 9:10 (20.) 10:11 (25.) 13:11 (27.) 14:14 (34.) 19:17 (40.) 22:19 (43.) 24:20 (47.) 25:22 (53.)

Kao da je sjajna atmosfera u petrovačkoj hali, gde nije mogla ni igla da padne među 2000 gledalaca, okovala noge srpskim rukometašicama, koje su slabo otvorile meč. Hrvatice su kažnjavale svaku grešku napada Srbije (bekovska trojka Damnjanović – Lekić – Dmitrović) iz kontre preko Anete Peraice, dok je Maja Zebić bila precizna sa linije sedam metara, sve do tajm-auta koji je zatražio selektor Saša Bošković u 12. minutu pri rezultatu 6:4 za Hrvatsku.

Minut odmora pomogao je Srpkinjama da se vrate u meč sa tri vezana gola Svetlane Ognjenović i Slađane Pop Lazić, pa je u 16. minutu rezultat glasio 7:6 za domaću selekciju. Novi problemi u napadu, par tehničkih grešaka i nesporazuma između bekova, doneli su lake golove iz kontre Hrvaticama preko Bašić i Peraice za novu mini seriju od 3:0 (7:9 – 18.).

Nošene podrškom sa tribina, srpske devojke se vraćaju u egal golovima Lekić, Damnjanović i Popović. U 25. minutu, selektor Hrvatica, Vladimir Canjuga traži tajm-aut pri rezultatu 10:10, ali to ne pomaže njegovoj selekciji da ode sa vođstvom na odmor. Umesto toga, odlična odbrana Srbije i tri vezana gola iz kontranapada Ognjenović, Lojpur i Lekić, doneli su +2 u 27. minutu, kolika je razlika bila i na poluvremenu.

LEKIĆ UŠLA U SERIJU

Dobro su Hrvatice otvorile nastavak meča, postigavši dva gola iz sedmerca preko Kristine Elez (Franić), došle do izjednačenja 14:14, ali to je bila samo trenutna slabost srpskog tima, koji u prvih pet minuta nije mogao da nađe put do mreže Marte Žderić. Usledila su četiri gola Andree Lekić za sedam minuta u saradnji sa Liščević i Popović, a Srbija je otišla na 19:17, pa 20:18 u 41.minutu. U tim trenucima, jedina opasnost po gol Jovane Risović, koja je u drugom delu zamenila sigurnu Kaću Tomašević, bila je levi bek Lana Franković, koja je sa dva gola držala svoju reprezentaciju u igri.
Kada je i ona prestala da pogađa, a srpska odbrana nastavila da lako rešava mlake šuteve spolja Elez, raspoložena Marija Lojpur uz Jelenu Popović odvela je Srbiju na velikih +4 (24:20, 47.). Hrvatice su vezale dva gola preko Petković i Zebić, što je bio znak za selektora Boškovića da zatraži minut odmora u 51. minutu (24:22).

SRBIJA SEDAM MINUTA BEZ GOLA NA KRAJU

Nakon gola Damnjanović za 25:22, usledilo je par minuta krize u igri Srpkinja, što su Hrvatice iskoristile, došavši do 25:24 i šanse da izjednače. Međutim, sedmerac Maje Zebić odbranila je Katarina Tomašević na dva minuta pre kraja. Šansu da povedu +2 i reše meč, naše rukometašice ne koriste, a Katarina Ježić donosi 25:25 minut pre kraja. Poslednji napad na meču, Srbija ne realizuje. Šutevi Popović i Milošević ne završavaju u mreži, pa se na kraju ostaje bez pobednika…