ŠAPČANI MERKAJU TITULU: Metaloplastika sa prvim "brejkom" sa Banjice! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ŠAPČANI MERKAJU TITULU: Metaloplastika sa prvim „brejkom“ sa Banjice!

ŠAPČANI MERKAJU TITULU: Metaloplastika sa prvim „brejkom“ sa Banjice!

4 komentari

Ako se po prvom delu šampionske trke može zaključiti, šabačka Metaloplastika je „viđena“ u borbi za titulu posle skoro tri decenije bez trofeja na domačoj sceni!Šapčani su napravili večeras prvi „brejk“ u srpskom plej-ofu pobedivši Partizan u gostima 27:22 (9:11) u poslednjem meču petog kola. Na beogradskoj Banjici viđena su dva totalno različita poluvremena, a finalista Čelendž Kupa, pokazao je da je u odličnoj formi sjajnom igrom u nastavku meča, kada je odličnom 5-1 odbranom u potpunosti nadigrao rivala serijom lakih golova.

Motivisani gosti sa razbranjenim Arsićem na golu (15 odbrana), uz raspucanog Filipa Marjanovića (5) iz kontre i najboljeg igrača utakmice, Miloša Dragaša (9 golova), došli su do preokreta već na startu drugog dela, kada su serijom 4:0 (9:11 – 13:11), nagovestili konačan ishod duela. U taboru Beograđana nisu imali odgovor za šabačku odbranu, a kada je i Dragaš ušao u seriju golova, postalo je jasno da će Partizan upisati i četvrti poraz.

Pokušao je novi trener crno-belih Nenad Maksić da nešto promeni pri rezultatu 16:20 u 46. minutu na tajm-autu, ali snage ni kvaliteta u domaćem sastavu nije bilo. Stare boljke, prespor i bezidejan napad, obeležili su i ovaj duel Beograđana u čijim redovima su bili najefikasniji Radovanović, Marsenić i Jovanović sa po četiri pogotka.

Šapčani su prvi zabeležili pobedu na gostujućem terenu, a da li ona možda znači i titulu, postaće mnogo jasnije nakon duela u nedelju, kada Vojvodina gostuje Partizanu na „Banjici“. Nema sumnje da će svi u taboru Metaloplastike navijati za beogradski sastav…

1. Metaloplastika 5 5 -1 139 : 120 19 8
2. Vojvodina 5 3 – 2 131 : 121 10 6
3. Radnički 5 3 – 2 128 : 123 5 6
4. Železničar 5 2 – 3 140 : 144 -4 4
5. Crvena Zvezda 5 2 3 137 : 142 -5 4
6. Partizan 5 1 – 4 112 : 137 -25 2