Šarić "uhvatio" Zagreb! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Šarić "uhvatio" Zagreb!

Šarić "uhvatio" Zagreb!

Rukometaši C.O Zagreba doživeli su poraz na startu Lige šampiona u Leonu. U reprizi prošlogodišnjeg  polufinala Kupa kupova, domaćin iz Leona je trijumfovao bez većih problema 29:25 (14:11). Početak je bio odličan po hrvatskog šampiona. Sve do 20. minuta, Džomba i drugovi su vodili i činilo se da će C.O zabeležiti prvu pobedu na španskom tlu u poslednjih petnaestak godina, ali onda dolazi do neshvatljivog pada u igri, kada "Španci" agresivnom 4-2 odbranom na igrača manje Zagreba, preokreću rezultat u svoju korist i odlaze na odmor sa tri gola prednosti.

Drugo poluvreme je proteklo u dominaciji domaćina, a sa druge strane, rezultatsku stabilnost je održavao Kiril Lazarov(11 golova), jedini bek u ekipi Zagreba protekle noći. Bičanić i Duvnjak su odigrali ispod svakog nivoa, potrebnog za najbolje evropsko takmičenje. Pri kraju meča, goste je od ubedljivijeg poraza sa par fantastičnih intervencija spasio Dragan Jerković, povratnik na gol iz redova švajcarskog Kadetena. Najbolji igrač meča, bio je golman Ademara, Danijel Šarić(22 odbrane), koji je još jednom pokazao svoju svetsku klasu.