SEHA F4: Vardar na korak od odbrane titule - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA F4: Vardar na korak od odbrane titule

SEHA F4: Vardar na korak od odbrane titule

Vardar će braniti titulu šampiona SEHA Gasprom lige pred svojim navijačima u dvorani „Jane Sandanski“, pošto je u prvom polufinalu fajnal – fora u Skoplju opravdao ulogu favorita protiv Meškov Bresta – 33:24 (17:14)

Branilac titule i šampion Evrope, za četvrti naslov u regionalnom takmičenju boriće se protiv pobednika drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju PPD Zagreb i Celje Pivovarna Laško.

Bez nekoliko igrača koji su bili nosioci igre tokom sezone, pre svega na bekovskim pozicijama, beloruski prvak nije imao čime da se ozbiljnije suprotstavi velikom favoritu. Razlika u kvalitetu reflektovala se već u uvodnim minutima meča – Vardar je brzo stekao plus šest, i do kraja meča nije dozvolio rivalu da ozbiljnije ugrozi tu prednost.

Vardar sa igračem više pravi seriju 5:0 za 8:3 u 10. minutu, a nakon gola Šiškarjeva iz kontra napada na semaforu je pisalo 10:4. Meškov Brest je je veliku većinu svojih golova postizao sa pozicije pivotmena, a kada je odbrana podignuta na viši nivo, tim Sergeja Bebeška je uspeo da se vrati u igru. Serijom 4:0 smanjio je na 12:10 i naterao Gonzalesa da zatraži tajm-aut u 22. minutu. To je urodilo plodom pošto je Makeda ubrzo poveo Vardar ka bezbednih plus četiri, ali je Baranov pogodio za 17:14 na poluvremenu.

Ponovo je domaćin završnog turnira silovito otvorio poluvreme – uz maestralne odbrane Šterbika i sa pet golova u nizu vođstvo je dostiglo novi maksimun, 22:14. Tim iz Belorusije je tek u osmom minutu nastavka uspeo da zatrese Šterbikovu mrežu, ali je već bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno.  U samom finišu meča, najviše zahvaljujući seriji odbrana Arpada Šterbika, prednost je postala i dvocifrena.

VARDAR: Šterbik 20 odbrana, Milić – Stoilov, Nedanovski, Kristopans 2, Fereira 2, Makeda 3, Karačić 4, Abutović, Kaneljas, Cindrić 6, Čupić 4, Dibirov 2, Šiškarjev 4, Borozan 4, Marsenić 2

MEŠKOV BREST: Pešić, Mijatović – Rutenka, Jaščanka, Jurinok 2, Poteko 2, Nikulenko, Šumak 3, Vukić 2, Prodanović, Horak 1, Razgor, Baranov 9, Selvjasjuk 1, Šilovič 2, Astrašapkin 2