SEHA GAZPROM F4: Meškov Brest u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA GAZPROM F4: Meškov Brest u polufinalu

SEHA GAZPROM F4: Meškov Brest u polufinalu

2 komentari

Rukometaši Meškov Bresta savladali su Nekse u prvoj četvrtfinalnoj utakmici završnog turnira SEHA GSS Lige. Momci Željka Babića bili su bolji od Neksea rezultatom 28:24 (11:11), i tako zakazali polufinalni duel sa Vardarom u čeetvrtak.

MEŠKOV BREST – NEKSE  28:24 (11:11)

7m: Meškov 2/2, Nekse 3/4

Isključenja: Meškov 6, Nekse 8 minuta

MEŠKOV BREST

Pešić 5+1 odb, Čarapenka 2. odb – Babičev 1, Božović 3, Kamišik 9, Nikulenkau 4, Stojković 4 (2), Baranau 1, Karačić 1, Rutenka 4, Razgor 2

NEKSE

Lelić 6 odb, Vešligaj 4 odb, Eter 1, Mrđenović 1, Barišić Jaman 2, Kružić 1, Jurjević 1, Sokolić 4, Nuić 7 (3), Božić Pavletić 1, Vegar 5, Čelebi 1

SEMAFOR: 2:4, 3:6, 12:11, 15:13, 18:15, 21:17, 26:19

Ekipa Neksea je mnogo boje započela utakmicu uprkos tome što je važila za autsajdera. Luka Sokolić, Tomislav Nuić i Marin Vegar bili su raspoloženi u napadu, dok su na drugoj strani igrači Meškova napravili previše tehničkih grešaka, naročito u situacijama sa čovekom više. Hrvatski vicešampion je vodio čitavim tokom prvog poluvremena, maksimalno sa tri razliku, ali je njih pad započeo u finišu prvog dela. Božović i Kamišik uspevaju da obezbedi svom timu nerešen rezultat do odmora. Početkom nastavka, beloruski prvak je prvi put poveo i praktično prelomio meč. Nezadrživi Kamišik (postigao sedam od devet golova u drugom poluvremenu), predvodio je Brest Meškov do 21:17 u 45. minuta, a razlika je do kraja dostigla i sedam golova – 26:19. U samom finišu, Našičani su uspeli da ublaže poraz, i časno okončaju sezonu u  regionalnoj ligi, koja je za njih veoma uspešna.