SEHA: Gorenje nemilosrdno, Dinamo ispraćen sa -10 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Gorenje nemilosrdno, Dinamo ispraćen sa -10

SEHA: Gorenje nemilosrdno, Dinamo ispraćen sa -10

PIŠE: Uroš Samardžić

Nastavljeno je takmičenje u regionalnoj ligi, a rukometaši Gorenja ostvarili su pobedu na svom terenu. Rezultat duela Gorenja i pančevačkog Dinama bio je 34:24 (18:11).

Nakon lošeg starta u SEHA GAZPROM ligi, I dva poraza, prvo od Celja, a potom i od šampiona Evrope, Vardara, Gorenje je konačno uspelo da upiše prve bodove. Domaćin je do pobede stigao portiv debitanta u ligi, Dinama iz Pančeva, a već nakon prvog poluvremena mogao se naslutiti krajnji epilog. Gorenje je od prvog minuta krenulo silovito, nisu ni u jednom trenutku dozvolili da se gost približi, pa su do poluvremena već stvorili prednost od sedam golova – bilo je 18:11.

Drugih 30 minuta proteklo je u istom ritmu. Gorenje je svoje napade veoma lako uslepo da realizuje, dok se sa druge strane ekipa Dinama mučila u ofanzivi, te su se nakon 60 minuta zaustavili tek na 24 pogodaka. Domaćin je tako stigao do svog prvog trijumfa u sedmom izdanju SEHA GAZPROM Lige, a kod pobednika najzapašeniji je bio Niko Medved koji je bio nepogrešiv (7/7), po pet golova dodali su Ibrahim Haseljic kao i Gregor Potočnik. U redovima Dinama, Petar Žujović je bio precizan sedam puta, dok je Veselin Jelić četiri puta pogađao metu iz isto toliko pokušaja.

Naredni meč, Gorenje igra protiv Neksea na starni, dok će Dinamo u Pančevu ugostiti ekipu Meškov Bresta.