SEHA GSS: Visok poraz Vardara u Brestu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA GSS: Visok poraz Vardara u Brestu

SEHA GSS: Visok poraz Vardara u Brestu

Rukometaši Vardara zabeležili su drugi poraz u SEHA GAZPROM South Stream Ligi. Teže nego što se očekivalo, izabranici Raula Gonzalesa, poraženi su u Brestu, gde je Meškov bio silno motivisan – 30:22 (13:9). Činilo se do 50. minuta, da će makedonski vicešampioni ući u neizvesnu završnicu sa domaćinom (21:19), ali se igra tima Raula Gonzalesa, koji je kalkulisao sa opterećenjem određenih igrača pred nastavak takmičenja u EHF Ligi šampiona, raspala u poslednjih deset minuta.

Stojković, Manojlović i Božović, priveli su meč kraju furioznom serijom za konačnih +8.

Na golu domaćina bio je raspoložen Ivan Pešić sa 15 odbrana, dok je Rastko Stojković na crti bio bez greške – 7 od 7. Kod Vardara, Stefan Terzić je postigao pet golova, dok je Angelov, koji je branio pre Arpada Šterbika, upisao 10 odbrana.

1.MKB-MVM Veszprem9900283 : 21127
2.Vardar9702264 : 23421
3.PPD Zagreb8503222 : 19715
4.Meshkov Brest7502207 : 18515
5.Tatran Prešov7403213 : 19512
6.Metalurg6402160 : 14912