SEHA GSS: Vojvodina pokazala zube Vardaru - Solidan otpor Borca u Brestu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA GSS: Vojvodina pokazala zube Vardaru – Solidan otpor Borca u Brestu

SEHA GSS: Vojvodina pokazala zube Vardaru – Solidan otpor Borca u Brestu

6 komentari

Branioci titule u regionalnoj SEHA GAZPROM South Stream Ligi, rukometaši skopskog Vardara, uspešno su započeli odbranu naslova na gostovanju novosadskoj Vojvodini 26:21 (10:12). Dokaz da u ligi nema slabih rivala, došao je posle 30 minuta borbe u SC “Slana Bara”, kada je na semaforu pisalo – 12:10 za srpskog šampiona.  Pokazao je Vardar sav potencijal svog moćnog sastava u prvih 13 minuta (Dibirov doneo prednost 6:1), ali i boljku olakog shvatanja rivala, pa su Novosađani, nemajući šta da izgube, zaigrali daleko kvalitetnije i vođeni golovima Todorovića i Datukašvilija do 24. minuta preokrenuli na 9:7.

Vratio se tim Raula Gonzalesa u egal preko ruskog reprezentativca Šiškareva u egal na 10:10, ali je srpski šampion golovima Datukašvilija i Elezovića, otišao na odmor sa prednošću.

Raspoloženi gruzijski as, Serđo Datukašvili, doneo je +3 svom timu na startu drugog poluvremena, ali to je bio i znak da igrači makedonskog šampiona shvate da je đavo odneo šalu. Odbrana Vardara zaigrala je mnogo agresivnije sa Arpadom Šterbikom na golu, koji je na golu zamenio Petra Angelova. Španski reprezentativni čuvar mreže je, čini se, impresionirao bekove novosadskog tima, pa su napadi Vojvodine, često završavali tehničkim greškama, umesto šutevima.

U takvoj situaciji, Vardar je došao do serije lakih golova preko Dibirova i Brumena, a trener Vojvodine, Đorđe Ćirković, morao je da pozove tajm-aut posle serije 0:6 u 39. minutu (13:16). Povratka u meč nije bilo. Vardar je nastavio rutinski da odrađuje posao, došavši u 51. minutu do rekordnih +7 (16:23).

Srpski sastav je nastavio da se bori za svaku loptu, a to se na kraju i isplatilo. Na kraju, svi akteri meča mogu biti zadovoljni. Novosađani otporom daleko kvalitetnijem rivalu, a Vardar prvim bodovima…

U drugom meču dana, Meškov Brest je savladao banjalučki Borac 31:27 (16:14).