SEHA liga: Dobar otpor Želje, bodovi ostaju u Zagrebu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA liga: Dobar otpor Želje, bodovi ostaju u Zagrebu

SEHA liga: Dobar otpor Želje, bodovi ostaju u Zagrebu

Stefan Branežac

Susret šestog kola SEHA lige odigran između Zagreba i niškog Železničara, pripao je domaćoj ekipi rezultatom 30:28 (16:10). Srpski vicešampion pružio je dobar otpor favorizovanom rivalu, pa su izabranici Lina Červara tek u poslednjih pet minuta rešili pitanje pobednika. Zagreb je do pobede predvodio kapiten Zlatko Horvat sa 12 pogodaka.

PPD ZAGREB – ŽELEZNIČAR 1949 30:28 (16:10)

Hala: Sutinska vrela, Zagreb

PPD ZAGREB: Ristanović 3 odbrane, Vistorop 2, Božić Pavletić 1, Kontrec 1, Burić, Sršen 3, Horvat 12 (6/6), Potočnik 1, Jotić 1, Ravnić 1, Kerimi 1, Mandić 3, Hrstić 2, Bićanić 2, Vekić, Kastelic 13 odbrana

ŽELEZNIČAR 1949: Mihaljević 5 odbrana, Milovanović, Potkonjak, Stanojević 1, Sretenović 7, Mađar 1, Lazić, Milosavljević, Živković 6, Stošić 3 odbrane, Spasić, Marković 5, Jevtić 3, Damjanović 2, Kljajić, Pavlović 3 (1/1)

Semafor: 1:1 (6.) 4:1 (10.) 7:2 (14.) 9:3 (17.) 10:6 (21.) 16:10 (30.) 16:13 (34.) 18:14 (36.) 22:21 (48.) 26:23 (53.) 26:25 (55.) 30:28 (60.)

Samo dva dana nakon reprezentativnih utakmica, nastavljeno je takmičenje u SEHA Gazprom ligi. U dvorani Sutinska vrela, domaći Zagreb dočekao je niški Železničar. Nakon rezultatski neefikasnog početka susreta, u desetom minutu igre izabranici Lina Červara uspeli su rezultatski da se odlepe i steknu zalihu od +3, 4:1. Nastavio je hrvatski šampion u istom ritmu, sedam minuta kasnije, nakon dva pogotka Bičanića na semaforu je prvi put bilo +6 u korist domaće ekipe. Do kraja prvog dela igre, Zagreb je uspešno sačuvao stečenu prednost, 16:10. Urh Kastelic, zabeležio je 12 odbrana za prvih 30 utakmice.

Početak drugog poluvremena doneo je bolju igru Železničara, ekipa koju predvodi Veselin Vujović u uvodnim minutima nastavka, serijom 3:0, prepolovila je prednost rivala, 16:13. Zalihu od četiri gola, Zagreb je držao sve do 48. minuta, kada tim iz Niša preko Nemanje Živkovića i Dobrivoja Markovića, prilazi domaćinu na gol zaostatka.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, ubrzo su izabranici Lina Červara ponovo došli do +3, međutim, igrači srpskog vicešampiona na krilima Sretenovića i Živkovića drže priključak. Kapiten domaće ekipe, Zlatko Horvat bio je nepogrešiv sa linije sedam metara, na taj način pogurao je svoj tim ka trijumfu, a tačku na ovaj susret stavio je kružni napadač Železničara, Vladimir Jevtić, za konačnih 30:28 u korist Zagreba.

Najefikasniji u šestoj pobedi Zagreba u regionalnom takmičenju, bio je Zlatko Horvat sa 12 golova, po tri puta precizni su bili Mandić i Sršen. U poraženom sastavu iz Niša, Stevan Sretenović sedam puta se upisao u listu strelaca, gol manje postigao je Nemanja Živković, pet je dodao Dobrivoje Marković.

U sledećem kolu SEHA lige, Zagreb će dočekati Meškov Brest, dok Železničar u hali Čair igra sa Tatranom iz Prešova.