SEHA liga: Zagreb odbranom "slomio" goste iz Bukurešta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA liga: Zagreb odbranom „slomio“ goste iz Bukurešta

SEHA liga: Zagreb odbranom „slomio“ goste iz Bukurešta

Stefan Branežac

U odloženom meču drugog kola SEHA lige koji je odigran u Zagrebu, domaći sastav trijumfovao je nad Steauom iz Bukurešta rezultatom 24:17 (9:8).

PPD Zagreb – Steaua 24:17 (9:8)

Dvorana – Sutinska vrela

Sudije: Nikolić – Stojković (Srbija)

PPD Zagreb: Ereš, Vistorop, Mrakovčić 3, Božić Pavletić 1, Kontrec, Burić, Jović, Sršen 1, Horvat 4, Šušnja 2, Potočnik 2, Jotić 5, Mandić 5, Bičanić, Vekić, Kastelic 9 odbrana-1

Steaua: Rapciuga 1, Milošević 2, Stavrositu, Johanson, Stanesku 5 odbrana, Bečeru, Rosu 1, Babasafari 1 odbrana-1, Đorđescu 2, Konstantina 1, Vegar 1, Vujić 3, Humet 3, Bizau, Grbović 2

Semafor: 2:0 (4.) 5:2 (13.) 6:6 (19.) 9:8 (30.) 17:10 (45.) 19:11 (48.) 24:17 (60.)

Poslednju proveru pred početak EHF Lige šampiona i duela sa Segedom, sastav iz hrvatske prestonice imao je protiv debitanta u regionalnom takmičenju, rumunske Steaue. Ekipa koju predvodi Ovidiu Mihaila pobedom nad Tatranom je startovala u SEHA ligi, a u međuvremenu je eliminisala Varaždin u prvom kolu kvaliifkacija EHF Kupa.

Prvo poluvreme u Zagrebu obeležile su dobre intervencije golmana oba tima, Kastelica i Staneskua. Prvi gol na meču viđen je u trećem minutu, a domaći sastav je do +2 došao minut kasnije nakon pogotka Leona Šušnje. Čekalo se sedam minuta da gosti iz Bukurešta prvi put zatresu mrežu raspoloženog Kastelica. Imao je tim Lina Červara konstantnu prednost, a najvećih +3 bilo je u 13. minut, kada je golman Zagreba pogodio praznu mrežu na drugoj strani, 5:2.

Vegar i Grbović prekinuli su seriju domaćina, a do potpunog rezultatskog egala, Steaua je došla u 19. minut, kada je precizan bio levokrilni igrač Rosu. Gosti nisu uspeli da povedu nijednom u prvom poluvremenu, a čvrste odbrane i nekoliko tehničkih grešaka na obe strane rezultirale su malim brojem golova. Bivši igrač hrvatskog šampiona, srpski reprezentativac Stefan Vujić, pogodio je za 9:8 u 27. minutu, što je i bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Treći pogodak Jotića na susretu u 37. minutu, kojim je Zagreb otišao na +4, nagovestio je da bi hrvatski tim mogao da prelomi  meč u svoju korist. Najlepši trenutak na utakmici desio se minut kasnije, sjajan cepelin odigrali su Humet i Vujić, koji je na efektan način realizovao reprezentativac Srbije. Za 15 minuta igre u drugom poluvremenu, gostujući sastav postigao je samo dva gola, pa je Zagreb serijom 4:0, preko kapitena Horvata i šuterski raspoloženog Jotića došao do +7, 17:10.

Defanzivni blok domaće ekipe KontrecBurićŠušnja, uz raspoloženog Kastelica, bio je nepremostiva prepreka za sastav iz Bukurešta. Prednost Zagrepčana rasla je na najvećih +8 u 48. minutu, nakon pogotka Mandića. Bez većih problema je sastav Lina Červara priveo susret kraju, zabeleživši drugu pobedu u regionalnom takmičenju, rezultatom 24:17.

Lovro JotićDavid Mandić po pet puta su se upisali u listu strelaca, gol manje postigao je kapiten Zlatko Horvat. Na drugoj strani, Stefan Vujić Havier Humet precizni su bili tri puta.