SEHA: Meškov Brest ubedljiv protiv Nexea - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Meškov Brest ubedljiv protiv Nexea

SEHA: Meškov Brest ubedljiv protiv Nexea

Rukometaši Meškov Bresta održalu su nadu u plasman na fajnal for SEHA Gasprom lige pobedom na svom terenu protiv Nexea 37:29 (19:12), u okviru 16. kola ovog takmičenja.

Domaći su pitanje pobednika rešili u finišu prvog poluvremena, kada su serijom 4:0 poveli sa 16:10,  a na odmor otišli sa 19:12.

Gosti iz Našica nisu uspeli u nastavku da ugroze veliku prednost beloruskog šampiona, koji je novim trijumfom osvojio 29. bod, iz 16 odigranih utakmica.

PPD Zagreb, koji od 18.00 gostuje u Celju, ima bod manje ali i dva meča manje na petom mestu.

MEŠKOV BREST – NEXE 37:29 (19:12)

Meškov Brest: Pešić 5 odbrana, Čarapenka, Mijatović 6 odbrana + 1 gol; Rutenka 5, Jaščanka, Babičev 1, Kulak 5, Kristopans 6, Juinok 3, Stojković 7, Šumak 1, Prodanović, Razgor 3, Ostrouško 4, Kuran, Šilović 1

Nexe: Lelić 7 odbrana, Vešligaj 3 odbrane, Gadža 2, Eter 3, Zrnić 3, Mrđenović 2, Barišić-Jaman 3, Manci Mičević 1, Sršen 5, Lorger, Sakić 2, Halilković 1, Vegar, Nenadić, Špiler 4, Herceg 3

1.Vardar171421566 : 48344
2.Veszprem171322489 : 43041
3.Celje Piv. Laško161006493 : 48330
4.Meshkov Brest16925484 : 44129
5.PPD Zagreb14914389 : 35628
6.Nexe16439443 : 47615
7.Metalurg154110379 : 39613
8.Gorenje Velenje144010376 : 40412